Stosunek Polaków do uchodźców pogarsza się. SONDAŻ CBOS

| Aktualizacja:

Większość Polaków jest przychylnie nastawiona do przyjmowania uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi - wynika z badania CBOS. Jednak odsetek osób chcących przyjmować uchodźców spadł od majowego badania o 16 punktów procentowych, a niechętnych temu wzrósł o 17 punktów.

wróć do artykułu
  • ~obywatel
    (2015-09-07 14:35)
    Po pierwsze czy tak naprawdę chodzi o "uchodźców"?
    Przecież to w większości po prostu emigranci zarobkowi, którzy liczą na życie na koszt europejskiego podatnika.
    Przed czym niby "uchodzą" te dziesiatki tysięcy agresywnych młodych muzułmańskich mężczyzn, demolujących greckie wyspy i niszczących pociągi na Węgrzech?
    Tymczasem kilka politpoprawnych gazet bredzi o ksenofobii i szantażuje mnie na okrągło zdjęciami dzieci i kobiet, które stanowią znikomy odsetek tych osób.
  • ~bicz na pełowską picz
    (2015-09-07 14:35)
    hahahahahaha cbos i wszystko jasne, te debile w zeszłym tygodniu podali sondaż z którego wynikało że 32 % pójdzie zdecydowanie na referendum i to świadczy o ich wiarygodności. po wyborach likwidujemy tę bandę a zatrudnieni tam będą musieli zwrócić swoje zarobki za 10 lat wstecz
  • ~ZODIAK
    (2015-09-07 15:01)
    TO NIE UCHODZCY TYLKO NIELEGALNI IMIGRANCI PRZYJERZDZAJA ABY ZYC ZA DARMO Z SOCJAI I NA KOSZ INNYCH PANST,POLSKI NIE STAC NA NIEROBÓW ZAPIERDZIELAMY ZA 1300ZŁ,I DLA NAS NIE MA A DLANICH MABYC ZADBAJCIE O POLAKÓW I O POLSKIE DZIECI.A NIE BYSCIE TYLKO KASE Z NAS DOJILI NIE ZGADZAMY SIE,A NIEMCY I FRANCJA TO CAŁA UNIA INNI NIE MAJA NIC DO POWIEDZENIA BO ZARAZ SZANTARZ ZE KARY BEDZIEMY PŁACIC PRZEZ TA UNIE CORAZ GOZEJ ZYJE SIE WE WŁASNYM KRAJU BO RZAD BOI SIE POWIEDZIEC NIE.
  • ~klik
    (2015-09-07 15:04)
    jeżeli państwo nie umie pomóc "frankowiczom", to dlaczego Polacy maja pomagać uchodźcom. Trzeba było mieć odrobinę rozumu, wyczucia i odwołać referendum-już byłoby 100 mln dla potrzebujących rodaków, ale obecna władza nie ma wyczucia ani politycznego ani ekonomicznego.
  • ~ukulele
    (2015-09-07 15:09)
    Zdrowy odruch :

    Szanowany niemiecki profesor Gunnar Heinsohn pochwalił Polaków za to, że nie chcą przyjmować muzułmańskich uchodźców.

    W artykule wspomina, że brak muzułmanów w Polsce będzie największym plusem tego państwa, jeżeli chodzi o konkurencję i stabilność polityczną.

    Zachodowi zarzucił obłudę, bo chętnie przyjmuje miliony bardzo dobrze wykształconych młodych Polaków, ale do Polski chciałby deportować muzułmański Lumpenproletariat.

    Przypomniał też brak solidarności w latach 80-tych, kiedy to Zachód, w szczególność Niemcy, nie pomagali Polsce, bo nie chcieli psuć stosunków z Kremlem.
  • ~na trzezwo
    (2015-09-07 15:10)
    oni chyba te sondaze we wlasnym biurze przy piwku robia.
  • ~Tak jest
    (2015-09-07 15:10)
    www.cda.pl/video/476223a0 o to są zabawy w imię braterstwa i przyjaźni religijnej,tak się papa zesrał w gacie jak powstanie zobaczył i od reki przymówił dał rozkaz by jak najszybciej ich z Włoch wywalić bo mu psuja dochody
    z dziesięciny i wizerunek pięknego kraju,a my co mamy się za nich bić?
  • ~ciekawy
    (2015-09-07 15:11)
    Dlaczego bogate kraje arabskie nie chcą tych darmozjadów ?
  • ~krzys
    (2015-09-07 15:17)
    Moja żoną ma 1000 zł emerytury po 40latach pracy dziecko chora nagle ozdrowialo zabrano zasiłek i.t.d co na to Państwo kolejki do lekarza rok kpina
  • ~123
    (2015-09-07 15:20)
    A jaka emeryturę biedą mieć ci ludzie?
  • ~pln
    (2015-09-07 15:34)
    Przepraszam bardzo, ale coś jest nie tak z tym sondażem. Nikt z mojego otoczenia nie popiera przyjmowania uchodźców. A tu pokazują ponad 50% poparcie. Mieszkam w Warszawie. Jak dla mnie to jest jakieś działanie marketingowe.
  • ~obserwator
    (2015-09-07 15:49)
    No i dotarl do Europy kon Trojanski , zobaczycie co bedzie sie dzialo w ciagu nastepnych miesiecy
  • ~prawda
    (2015-09-07 15:54)
    Podobno mają nas wsadzać za wpisy nieprzychylne uchodżcom , mamy państwo prawa co?
  • ~doni
    (2015-09-07 16:01)
    Ten sondaż jest przekłamany, wystarczy spojrzeć jakie zdanie mają Polacy na forach w internecie odnośnie imigrantów. Praktycznie wszyscy są negatywnie nastawieni do imigrantów. Sondaż powinien być taki 90% na nie a 10% na tak. Ja oczywiście jestem na nie, bo nie chcę tego syfu w naszym kraju.
  • ~karo
    (2015-09-07 16:05)
    krótko 10lat temu Niemcy uciekali z Hamburga przed brudem islamistow a co teraz tylko patrzec jak Niemiec mlody będzie prosil o azyl w Kanadzie czy gdzies indziej szok jaby Europa nie miala wojska
  • ~narike
    (2015-09-07 16:21)
    Nie jestem przeciwna przyjeciu emigrantow.ale na Biga zajmijcie sie najpierw glodujacymi dziecmi naszymi... tych co spia pod mostem.lub w parku na lawce.Rzadzacy jak chca to prosze bardzo.przyjmijcie nawet wszystkich do swoich domow i na swoj koszt.Zaznaczam jeszcze raz...nie jestem przeciwna i nie jestem rasistka.ale na pierwszym miejscu u mnie to...Polskie glodujace dzieci.(wiem.ze distane...baty...za taka wypowiedz.ale warto pomyslec)
  • ~mixer
    (2015-09-07 16:38)
    pytanie powinno być precyzyjne,
    CZY CHCESZ PRZYJĄĆ DO DOMU FUNDAMENTALNYCH SALAFITÓW ?
  • ~brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
    (2015-09-07 17:09)
    Człowiek w własnym państwie ma problemy, żeby przeżyć z dnia na dzień, a uwłaszczone... chce nam jeszcze bardziej "upiększyć" zycie. Najpierw zadbajcie o polskich obywateli, a potem o innych. Unia Europejska nie potrafi w kreatywny, mądry sposób rozwiązać problemu - widać , kim są ci, którzy tam siedzą i biorą krociowe pensje ! Jest na to sposób prosty i systemowy, tylko trzeba ruszyć łbem, chyba że sie go nie ma!!!
  • ~v
    (2015-09-07 17:24)
    Wymiana - 1 imigrant za 1 kochasia imigrantów ! Imigranci do nas, kochasie do krajów imigrantów ! NAPRAWDĘ MYŚLĄ, ŻE DALEJ BĘDĄ MANIPULOWAĆ SONDAŻAMI ?
  • ~kl
    (2015-09-07 17:24)
    Nie zrobicie z całej Europy burdelu dla murzynów i arabów ! Swoje kraje zamieniliście w ściek w który spuszcza się każda przybłęda a za kilka lat zbierzecie żniwo waszego postępackiego multikulturowego zidiocenia gdy wasze żony i córki będą gwałcone i rzezane żyletkami a wy będzie mordowani.

Może zainteresować Cię też: