Dziennik Gazeta Prawana logo

UJ zwolni z opłat i ufunduje stypendia dla studentów imigrantów

22 września 2015, 20:30
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Uchodźcy w Chorwacji
Uchodźcy w Chorwacji/PAP/EPA
Uniwersytet Jagielloński zamierza zwolnić z opłat i ufundować specjalne stypendia dla studentów imigrantów - informuje "Gazeta Wyborcza".

"Gazeta Wyborcza" cytuje prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

To druga po Akademii Górniczo-Hutniczej krakowska uczelnia, która zadeklarowała pomoc dla uchodźców, którzy zechcą podjąć naukę w naszym kraju. UJ deklaruje także, że wesprze tych studentów stypendiami ze środków własnych oraz zorganizuje kurs języka polskiego. Liczba studentów przyjętych w tym specjalnym trybie ma być zależna od zapotrzebowania.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Gazeta Wyborcza
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj