Reklama

Radni w uchwale wyrażają zaniepokojenie rządami PiS. Samorządowcy krytykują dzielenie Polaków na lepszych i gorszych. Są także oburzeni sposobem stanowienia prawa przez nowy rząd - podaje Radio ZET.

W Zamościu Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory samorządowe, ale jest w opozycji. Na 23 radnych ma 10 mandatów. Zamojscy samorządowcy apelują, by podobne uchwały przyjęły także inne polskie miasta.

Oto pełna treść uchwały przyjętej przez radnych z Zamościa:

W poczuciu odpowiedzialności obywatelskiej i w obronie godności konstytucji, w imieniu mieszkańców Rada Miasta Zamość wyraża stanowczy sprzeciw i oburzenie nad sposobem stanowienia prawa, a zwłaszcza przeprowadzaniem ważnych ustaw ustrojowych. Wyrażamy również niepokój nad dzieleniem obywateli na lepszych i gorszych. Martwią nas przejawy braku szacunku dla postaw patriotycznych i obywatelskich. Oczekujemy, że stanowienie prawa powinno odbywać się z poszanowaniem najwyższego aktu prawnego w Polsce, jakim jest konstytucja i uwzględniać opinie mniejszości parlamentarnej. Nasze stanowisko kierujemy do Marszałka Sejmu RP i wszystkich parlamentarzystów.