Ponad 4 miliony jaj skażonych antybiotykiem. Służby weterynaryjne wycofują je z obrotu [NUMERY SERII]

| Aktualizacja:

Terenowe organy Inspekcji Weterynaryjnej wydały decyzję administracyjną nakazującą wycofanie z obrotu partii jaj konsumpcyjnych z powodu skażenia ich antybiotykiem (lazalocyd) - poinformował w piątek w komunikacie Główny Lekarz Weterynarii. Chodzi o 4,3 mln sztuk jaj.

wróć do artykułu
  • ~Nina
    (2018-06-19 17:24)
    Zjadłam nieświadomie te jajka i na efekty nie trzeba czekać już jestem wrakiem człowieka. Potworne objawy. Czuję, że coś nienormalnego dzieje się z moim mózgiem.
  • ~maryla
    (2018-06-17 16:05)
    A jak ktoś zjadł to co?Ma czekać na chorobę?
  • ~Cynik
    (2018-06-16 08:54)
    Przepraszam z gory za cynizm, ale sobie pomyslalem, ze te jajka dac choremu zamiast zastrzyka z antybiotykiem , na sniadanie. Jajko smakuje, a zastrzyk boli.
  • ~r46
    (2018-06-15 23:10)
    Wycofane za granicą trafiły do naszego kraju.
  • ~Szczeciniak
    (2018-06-15 22:01)
    Dzisiaj zakupiłem jaja w ,,Biedronce,,płaciłem kartą bankową.Paragon jak wszyscy klienci po sprawdzeniu wyrzuciłem.Okazało się,że są chyba ,,trefne,,.Na infolinii,,Biedronki,,nic nie wskórałem.I tak prawie 3 dychy poszły się ,,wietrzyć,,Na infolinii otrzymałem informację abym czekał na odpowiedź.Czas mają na nią ???????Odradzam zakupy w ,,B I E D R O N C E,,Pozdrawiam.
  • ~Skolwiniak
    (2018-06-15 21:56)
    Te......
  • ~krystyna
    (2018-06-15 21:05)
    te jajka to od Augustyniaka, mam w domu cała dwunastkę..wszystko sie zgadza. tfuuuuuuuu! kupione w Poznaniu.
  • ~żart
    (2018-06-15 20:38)
    Kiedy wycofają z obrotu niemyte jaja chłopa (mężczyzny). Baby je liżą i się oblizują. "Cie choroba...) mówił Ofierski - kabareciarz.
  • ~dr Mengele junior
    (2018-06-15 20:01)
    Antybiotyki kiedyś były aplikowane jedynie hodowlom ludzi, teraz i kury dostają. Ciekawe kiedy zacznie im się dawać smartfony i darmowe konta na FB.
  • ~Arnold
    (2018-06-15 19:25)
    No to jak to jest z tymi antybiotykami w mięsie? Najpierw zapewniają, że nie dodają a teraz mówią że dają?? A nioski dostały przez pomyłkę, bo ktoś z innego wora nabrał. To znaczy tylko tyle, że kurczaki karmią antybiotykami ile wlezie, a później jemy to my 🙁
  • ~Po 100 milionów suwerena
    (2018-06-15 18:18)
    solidarny raj ! suweren sam płaci by go truto ! z wypracowanych pieniędzy przez proletariat państwo z podatku dopłaca rolnikom miliardy na pałace majbachy, browary, fabryki, przetwórnie. dotacyjni rolnicy to milionerzy którzy nawet premie za młodość płacą. robotnik najwyżej 500+ dostanie jak jajko zniesie. fantastyczna sprawiedliwość.
  • ~prezes
    (2018-06-15 18:13)
    czyli mamy wlasny skandal jajowy,rok temu byl skandal holendersko-niemiecki,wtedy wycofano ok.30 mln jaj,a ceny u nas poszly o 100% w gore na tkzw.jaja od chlopa,ja placilem u sasiada za tkzw.pewne jaja po 9 zl za 10 jaj,teraz ostatnio po 8 zl.od skandalu z jajami na zachodzie nigdy nie kupowalem jaj w duzych marketach,np. w Auchan,gdzie czesto robie rozne zakupy.W Biedronce nie kupuje nigdy nic,a ni wLidl i podobnych sklepach-znam zachod od 37 lat od srodka,glownie RFN, i wiem jaki syf idzie tam do dyskontow,zgroza.U nas jest ciut lepiej ale wole nie ryzykowac.Jestem zreszta chory na rozne choroby wewn. zwiazane z jedzeniem i ogolnie uwazam co jem.Jakosc zywnosci w dyskontach jest u nas nieco lepsza niz na zachodzie ale i tak tam nie chodze.Wole place,male sklepy z polska wedlina i jarzyny od chlopa,jaja tez.Place troche wiecej ale ja malo jem przez te chorby i cena nie gra roli.