Budżet na rok hotelowych noclegów dla członków KRS ustalono na 486 tys. zł. Wymagania były wysokie: hotel co najmniej czterogwiazdkowy, odpowiednia lokalizacja, pokoje nie mniejsze niż 25 mkw. Ostatecznie przetarg wygrał spełniający wszystkie te warunki Mercure Grand Hotel w samym centrum stolicy - donosi "Super Express".

Reklama

Do dyspozycji gości hotelowych jest m.in. sauna oraz centrum fitness. W nocleg wliczone są wykwintne śniadania, np. bagietka z miodem i serem camembert czy jajka w koszulkach na warzywnym spaghetti. "Zwykły śmiertelnik za takie luksusy musiałby zapłacić co najmniej 600 zł za dobę" - wylicza tabloid.

Szef KRS nie widzi nic niestosownego w przetargu na taką kwotę. - Postępowanie prowadzone jest w celu zapewnienia świadczenia usług hotelarskich dla członków Krajowej Rady Sądownictwa w związku z udziałem członków w posiedzeniach i pracach Rady, odbywających się w Warszawie, a także innych przypadkach wskazanych przez Krajową Radę Sądownictwa – mówi "Super Expressowi" Lech Mazur.

Reklama