Reklama
Reklama
Reklama

Polacy chcą, by zapis o PPK i IKE znalazł się w konstytucji. "To efekt deficytu zaufania" [SONDAŻ DGP i RMF]

konstytucja
konstytucja / Shutterstock
40 proc. pracowników największych firm zapisało się do pracowniczych planów kapitałowych. Sondaż IBRiS dla DGP i RMF pokazuje, że Polacy chcą, by system zagwarantować w ustawie zasadniczej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
emerytura pieniądze konstytucja sondaż PPK

Powiązane

Reklama

Komentarze (10)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • tj
    2020-01-12 14:17
    sam zapis w konstytucji nic nie znaczy -widać to chociażby po obecnej władzy jak obchodza konstytucje i chcą ją zmienić bo cos im nie pasuje albo utrudnia nie demokratyczne działania w ich wykonaniu.Sam prezydent Duda ja łamie swoim dlugopisem
    0
    zgłoś
  • mwu
    2019-12-27 08:34
    Nie wiem po co takie zapisy w konstytucji ale ok, skoro ludzie myślą że to zwiększy zaufanie do ppk to spoko
    0
    zgłoś
  • aldoma
    2019-12-21 20:50
    osobiście mam zaufanie i nie wydaje mi się aby taki zapis był potrzebny. PPk nie sa częścią systemu emerytalnego i sa prywatne.
    0
    zgłoś
  • likia
    2019-12-19 11:08
    Skoro tyle osób się zapisało do ppk to wydaje się że jest zaufanie Polaków do tego programu. Sama jestem wśród tych osób, moze dlatego ze wiem jak wyglądało OFE bo musiałam do niego przystąpić, gdyż był taki wymóg na początku. Tu mam wybór. Żałuję tylko ze nie jestem młodsza bo mogłabym zaoszczędzić więcej pieniędzy w taki sposób.Ale i tak moje emerytura dzieki temu bedzie nieco wyższa.
    0
    zgłoś
  • w
    2019-12-18 10:01
    Zapis w konstytucji nic nie gwarantuje, PiS złamie go tak jak i inne. Mamy zapis w konstytucji o trójpodziale władzy, a co robi prezes? Łamie ten zapis, tak samo będzie z PPK. Pieniądze z Funduszu Osób Niepełnosprawnych PiS kradnie by zrealizować jednorazowe świadczenie pieniężne dla emerytów, by mieć "czyste sumienie" przekształcą nazwę. Dla PiS żaden zapis nie jest trwały i niepodważalny.
    1
    zgłoś
  • Zepp
    2019-12-18 08:48
    I książeczki SKO też
    1
    zgłoś
  • racjonalista
    2019-12-18 08:21
    Oddajcie najpierw moje aktywa z OFE zgrabiine do ZUS.
    0
    zgłoś
  • raz sierpem raz młotem folwarczną hołotę
    2019-12-18 06:44
    Dobra rada do Redakcji : za każdym razem kiedy pokazujecie tą parszywą mor dę TUSKA w tle powinno być zdjęcie-ŻÓŁWIK Z PUTINEM
    6
    pokażukryj odpowiedzi (2)
    zgłoś