Jak informowały lokalne media, 54-letni kierowca potrącił na przejściu dla pieszych starszą kobietę, która z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Lekarzom nie udało się uratować jej życia.

Reklama

Onet dowiedział się, że wspomnianym kierowcą był płk Artur Dziadosz, zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Potwierdziła to w korespondencji z portalem Rzecznik Prasowa SW ppłk Elżbieta Krakowska.

Dla płka Artura Dziadosza zdarzenie z 4 listopada 2019 roku jest osobistą tragedią. Na miejscu starał się pomóc pokrzywdzonej – powiedziała Krakowska.

Ponad wszelką wątpliwość policja na miejscu zdarzenia potwierdziła trzeźwość kierującego pojazdem – podkreśliła. Aktualnie trwają czynności, mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności i określenie przyczyn oraz przebiegu zdarzenia, prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Kozienicach pod nadzorem prokuratury – podała.rzeczniczka.

Krakowska poinformowała, że dyrektor generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński nie planuje wyciągania konsekwencji wobec pułkownika Dziadosza do zakończenia pracy śledczych.