Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie wzrastać

Reklama

W sobotę od godziny 12 IMGW prognozuje w kraju duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na południu i południowym zachodzie opady deszczu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg, okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana suma opadów do 12 mm w Karpatach. W górach i na obszarach podgórskich opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach i na Podhalu oraz w Bieszczadach do 12 cm, w rejonach podgórskich Karpat do 10 cm, w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim do 5 cm. Na pozostałym obszarze kraju słabe przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C miejscami na północnym wschodzie, około 5°C w centrum, do 7°C na zachodzie i krańcach wschodnich; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat, około 1°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, na wybrzeżu także okresami dość silny i w porywach do 55 km/h, północny i północno-wschodni. Porywy wiatru w Sudetach do 75 km/h, a w Karpatach do 70 km/h. W górach wiatr będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z soboty na niedzielę na krańcach południowych zachmurzenie duże, w drugiej połowie nocy większe przejaśnienia; okresami opady śniegu. W Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko gdzieniegdzie duże z przelotnymi opadami śniegu. Temperatura minimalna od -7°C na północnym wschodzie, około -4°C w centrum, do 1°C nad samym morzem. Na obszarach podgórskich Karpat lokalnie spadek temperatury do -10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-wschodni i północny. W Sudetach wiatr w porywach do 75 km/h, a w Karpatach do 60 km/h. W górach wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego i słabe opady śniegu, szczególnie we wschodniej połowie kraju. W Bieszczadach przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura maksymalna od 0°C na krańcach wschodnich, około 2°C w centrum, do 5°C na północnym zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat od -5°C do -2°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, we wschodniej połowie kraju także dość silny i w porywach do 60 km/h, północno-wschodni i północny. W górach wiatr w porywach do 70 km/h, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, początkowo duże. Możliwy przelotny śnieg. Temperatura maksymalna 6°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północny.

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 4°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-wschodni.