Mama 13-letniego Mateusza o tym, że koperta z pieniędzmi, którą zgubił jej syn, jest w rękach słupskiej policji, dowiedziała się od rodziny i znajomych. Ci natomiast o poszukiwaniu właściciela świątecznego prezentu dowiedzieli się z policyjnego apelu umieszczonego w internecie i w lokalnych mediach.

Reklama

Kobieta zgłosiła się po odbiór koperty z jej zawartością. Pani Wioletta okazała dokumenty świadczące o tym, że koperta należy do jej 13-letniego syna i opowiedziała o okolicznościach utraty pieniędzy - podała pomorska policja.

Dzielnicowy skontaktował się także z ojcem chłopca, który potwierdził nadanie przesyłki i podpisaniu jej słowami "Mateusz z okazji Świąt Wielkanocnych 2021 300 zł - 28.03.2021 TATA". Mężczyzna nie krył wdzięczności dla znalazcy i policjantów, którzy zaangażowali się w ustalenie adresata zguby.

Ostatecznie sprawa ma swój szczęśliwy finał. Mateusz odzyskał 300 zł podarowane mu przez tatę.

Kopertę z pieniędzmi do I Komisariatu Policji w Słupsku przyniósł 19 kwietnia 65-letni mieszkaniec miasta. Z jego relacji wynikało, że kopertę znalazł 5 kwietnia wieczorem na ścieżce rowerowej prowadzącej do miejscowości Głobino. Mężczyzna próbował na własną rękę odnaleźć adresata, ale gdy jego poszukiwania nie przyniosły rezultatu z kopertą przyszedł na policję, licząc, że ta odnajdzie Mateusza.