Biuro prasowe archidiecezji warszawskiej poinformowało, że Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej rozesłał do kapłanów list, w którym zachęca do zaangażowania w promocję szczepień.

Reklama

"W związku z trwającą pandemią Covid-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień" – czytamy w piśmie podpisanym przez kard. Kazimierza Nycza.

Reakcja ministra zdrowia

Minister zdrowia Adam Niedzielski podziękował we wtorek metropolicie warszawskiemu kard. Kazimierzowi Nyczowi za wsparcie akcji szczepień przeciw COVID-19. "Dziękuję za wsparcie akcji #SzczepimySię" - napisał na twitterze szef resortu zdrowia.

Dane o szczepieniach

Według najnowszych danych, w Polsce wykonano dotąd dokładnie 30 148 610 szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 14 004 587 osób. Dzienna liczba szczepień wyniosła 113 570.

W piątek w Lublinie minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że w przypadku liczby chętnych do szczepień przeciw COVID-19 potrzeby jest nowy impuls. Autorytet Kościoła mógłby bardzo w tym pomóc - ocenił szef MZ. "Przykazanie miłości mówi, aby troszczyć się o bliźnich i siebie, dlatego zachęcam Wszystkich, aby się szczepić. Słuchajmy epidemiologów, przekonujmy tych, którzy ulegają dezinformacji. Szczepmy się dla dobra wspólnego" - napisał w piątek na Twitterze prezes Polskiej Rady Ekumenicznej i zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP bp Jerzy Samiec.