Jak napisano w komunikacie OPZZ, Piotr Ostrowski do związków zawodowych przystąpił w 2001 roku. Współtworzył organizację związkową OPZZ "Konfederacja Pracy" w jednym z warszawskich marketów budowlanych, gdzie był pracownikiem ds. sprzedaży. Został zwolniony z pracy za działalność związkową po 10 dniach od utworzenia związku zawodowego.

Reklama

"Od 2005 roku pracował jako radca, a następnie dyrektor Wydziału Międzynarodowego OPZZ. Od 2010 roku przez dwie kadencje pełnił funkcje członka Prezydium OPZZ i Rady OPZZ" - zaznaczono w komunikacie.

Ostrowski również reprezentował Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych na kilkudziesięciu konferencjach, seminariach, debatach oraz posiedzeniach w kraju i za granicą. Ponadto jest koordynatorem i menadżerem wielu europejskich projektów z udziałem OPZZ.

Od 2018 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego OPZZ, a w listopadzie 2022 roku został wybrany na członka tytularnego Rady Generalnej Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych (ITUC).

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych zrzesza 82 ogólnokrajowe organizacje związkowe i blisko 435 tysięcy osób. OPZZ dąży do realizacji fundamentalnych zasad: wolności, równości, solidaryzmu społecznego, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości społecznej, a także prawa do godnego życia – godnej pracy i płacy oraz godnej emerytury.

X Kongres OPZZ trwa dwa dni. Rozpoczął się w czwartek 15 grudnia, a zakończy w piątek 16 grudnia. Oprócz wyboru przewodniczącego delegaci i delegatki mają dyskutować o przyszłości konfederacji i wyznaczą kierunek działań na kolejne lata.

Aleksandra Kiełczykowska