Prokuratura Okręgowa w Szczecinie poinformowała w piątek, że "podejrzany usłyszał zarzut uprowadzenia małoletniej pokrzywdzonej".

Wystosowano do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. - Przed skierowaniem tego wniosku prokurator wystąpił do sądu rejonowego o przesłuchanie małoletniej pokrzywdzonej, która to czynność została przeprowadzona z udziałem prokuratora i psychologa - dodała.

Reklama

Prokuratura poinformowała, że aktualnie w tej sprawie trwa gromadzenie materiału dowodowego, aby wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia. - Zgromadzenie tego materiału dowodowego pozwoli na dokonanie pełnej prawnokarnej oceny zachowania będącego przedmiotem tego śledztwa – poinformowała Macugowska-Kyszka.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Na tym etapie śledztwa prokuratura nie podaje więcej informacji. Podejrzanemu grozi kara więzienia od trzech miesięcy do pięciu lat.

O próbie uprowadzenia 9-letniej dziewczynki sprzed szkoły podstawowej poinformowała w środę na Facebooku rada szczecińskiego osiedla Bukowo. Według rady, dziecku udało się uciec.

Autorka: Małgorzata Miszczuk