Z prognoz pogody IMGW wynika, że wtorek będzie ogólnie pogodny i dość ciepły. W centrum kraju termometry wskażą 26-27 stopni Celsjusza. Zimniej będzie na wybrzeżu, gdzie temperatura wyniesie około 23 stopni.

Pogoda na wtorek: Gdzie będą burze z gradem?

Reklama

Inaczej sytuacja pogodowa będzie wyglądała na południu kraju, gdzie momentami będzie pochmurnie i może popadać przelotny deszcz. Natomiast im bardziej na południowy wschód tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia burz.

Reklama

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Lokalnie możliwy drobny grad” – podał IMGW.

Burze z gradem: IMGW wydał ostrzeżenia

W związku z prognozami gwałtownych zjawisk pogodowych wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia dla powiatów na południowym wschodzie. Ostrzeżenia obejmują:

  • całe województwo podkarpackie
  • całe województwo małopolskie
  • w województwie śląskim powiaty: Jaworzno, Mysłowice, bieruńsko-lędziński, Tychy, pszczyński, cieszyński, bielski, Bielsko-Biała, żywiecki
  • w województwie świętokrzyskim powiaty: kazimierski, pińczowski, buski, staszowski, opatowski, sandomierski
  • w województwie lubelskim: kraśnicki, janowski, biłgorajski, zamojski, tomaszowski, hrubieszowski.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznaczają, że prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem wynosi 75 proc. Obowiązują od godz. 14 do 21 we wtorek.

Prognoza pogody na noc z wtorku na środę

Pogoda w nocy z wtorku na środę zapowiada się dość spokojnie - na północy kraju zachmurzenie będzie niewielkie, natomiast na pozostałym obszarze kraju chmur będzie znacznie więcej. Zwłaszcza na południu, gdzie nadal będą możliwe przelotne opady deszczu oraz zanikające burze.

Temperatura wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, około 11 w rejonach podgórskich i na Pomorzu, do 15 na południu.