Do niedawna z plażą na Uznamie nie było większych kłopotów. Od polskiej strony oddzielały ją zasieki i drut kolczasty. Ale od kiedy weszliśmy do strefy Schengen, zrobił się problem. Druty zniknęły, a nagie niemieckie ciała zaczęły drażnić niektóre polskie oczy.

Reklama

W zeszłym roku głośna była akcja radnego PiS, który postanowił położyć kres goliznie. Teraz radni z obu stron niewidocznej już granicy postanowili się dogadać i wspólnymi siłami zafundowali mieszkańcom tablice. Już trzysta metrów przed plażą ostrzegają w dwóch językach przed plażą nudystów. "Cesarskie kurorty. Witamy" - głosi wielkimi literami napis. A mniejszymi dodano: "Uwaga! W odległości 300 m znajduje się PLAŻA NATURYSTÓW".

Potem czeka nas jeszcze tablica informująca o początku plaży, a po kolejnych 500 metrach o jej końcu.

Kiedy wbijano je w niedzielę, poza radnymi i dziennikarzami w okolicy było tylko kilka spacerujących osób. Ale dzisiaj może już być zupełnie inaczej. Meteorolodzy zapowiadają bowiem w Świnujściu 26 stopni. Nad samym morzem będzie pewnie nieco chłodniej, ale wystarczy na kąpiele słoneczne. Już dziś będzie więc wiadomo, czy tablice ostudziły chociaż trochę emocje związane z plażą.