Jak czytamy na portalu niezależna.pl agenci w MPO zabezpieczyli m.in. umowę zawartą przez spółkę z Rafałem Baniakiem. "Podpisano ją, gdy szefem MPO był Włodzimierz Karpiński. Wraz z Baniakiem jest podejrzany o korupcję i przebywa w areszcie" - napisał na Twitterze Piotr Nisztor.

Reklama

"To jednak nie jedyny wątek związany z Karpińskim. CBA weszło także do warszawskiego ratusza, gdzie zabezpieczono m.in. umowy zawarte z miastem przez kancelarię prof. Michała Królikowskiego, dziś obrońcę Karpińskiego w toczącej się sprawie dotyczącej korupcji" - pisze portal.

Śledczy badają też nadzór Ratusza nad MPO

Niezależna.pl wskazuje przy tym, że dziennikarz Piotr Nisztor opisywał sprawę świadczenia dla miasta usług przez kancelarię Królikowskiego w jednym z lipcowym numerów tygodnika "Gazeta Polska". "Z ustaleń +GP+ wynika, że jego kancelaria świadczyła usługi dla stołecznego Ratusza w czasie, gdy Karpiński był sekretarzem Warszawy. W sumie w latach 2021–2023 zainkasowała ponad 662 tys. zł. Kancelaria Królikowskiego pracowała m.in. dla podległego Karpińskiemu Biura Ładu Korporacyjnego. To właśnie na zlecenie tej komórki w grudniu 2021 roku sporządziła opinię prawną dotyczącą kwestii związanych z nadzorem miasta nad… MPO" - podaje.

"Według śledczych w tym czasie w MPO miał już trwać proceder korupcyjny, w którym kluczową rolę miał odgrywać właśnie Karpiński, a którego obrońcą w tej sprawie jest właśnie Królikowski. To nie wszystko. Katowiccy śledczy w ramach prowadzonego śledztwa badają również wątek dotyczący nadzoru Ratusza nad MPO" - dodaj portal.