11 listopada. Marsz Niepodległości. Którymi ulicami przejdzie?

Marsz Niepodległości rozpocznie się o godz. 14 na Rondzie Dmowskiego. Następnie (najprawdopodobniej) uczestnicy przejdą taką samą trasą, jak w latach poprzednich. Czyli przez główne arterie miasta do Stadionu Narodowego. Dokładnie mowa o Alejach Jerozolimskich, Moście Poniatowskiego i Wale Miedzeszyńskim. Marsz zakończy się na błoniach, tuż obok stadionu. W związku z tym, te ulice przez kilka godzin będą zamknięte dla ruchu.

Bieg Niepodległości 11 listopada. Które ulice wyłączone z ruchu?

Reklama

Punktualnie o godz. 11.11 rozpocznie się 33. już edycja Biegu Niepodległości. Jego uczestnicy rywalizować będą na Alei Jana Pawła II i Alei Niepodległości. Tutaj również lepiej nie zapędzać się własnym samochodem.

Reklama

11 listopada. Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Warszawie

W związku z obchodami 11 listopada w Warszawie zaplanowano zmiany w kursowaniu metra, tramwajów i autobusów.

W metrze podstawowo obowiązuje niedzielny rozkład jazdy z kursami nocnymi. W godzinach 11:00-19:00 pociągi będą kursowały z częstotliwością:

  • linia M1 co ok. 4 min.
  • linia M2 co ok. 5 min.

Miasto zdecydowała także o zawieszeniu kursowania linii tramwajowych:22 i 73.

W przypadku autobusów:

  • zawiesza się kursowanie linii 126 i 160.
  • Linie 217 i 527kursują na podstawie specjalnych rozkładów jazdy.
  • Linia 735nie realizuje podjazdów do przystanku KUPIECKA.

Linie 178, 518i 521kursują przez cały dzień na podstawie specjalnych rozkładów jazdy na trasach skróconych:

  • 178 w obu kierunkach: SKOROSZE – … – Prosta – RONDO DASZYŃSKIEGO
  • 518 NOWODWORY – … – Słowackiego – Włościańska – METRO MARYMONT 11 powrót: METRO MARYMONT 11Włościańska – Żelazowska – al. Armii Krajowej – … – NOWODWORY
  • 521 w obu kierunkach: FALENICA – … – Grochowska – WIATRACZNA.

Linia 520kursuje przez cały dzień na podstawie specjalnego rozkładu jazdy na trasie zmienionej:

MARYSIN – … – rondo Jazdy Polskiej – al. Armii Ludowej – Wawelska – zawrotka na rondzie Kaczorowskiego – Wawelska – POMNIK LOTNIKA 03
powrót: POMNIK LOTNIKA 55 – Wawelska – al. Armii Ludowej – … – MARYSIN.

Informacje na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej na terenie Warszawy w dniu 11 listopada znajdziecie także tutaj: https://www.wtp.waw.pl/zmiany/2023/11/08/swieto-niepodleglosci-2023/

11 listopada. Warszawa. Tego nie możesz mieć ze sobą w stolicy

Narodowe Święto Niepodległości to dzień specjalny również dla służb mundurowych, które tego dnia w zwiększonej sile będą patrolować Warszawę. 11 listopada na terenie stolicy będzie obowiązywał zakaz noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym. Tak wynika z projektu rozporządzenia, które opublikowało Rządowe Centrum Legislacji. Rzecz jasna, wszystko w celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom stolicy, jak i turystom, którzy zapewne tłumnie tego dnia pojawią się w Warszawie.

11 listopada. Rafał Trzaskowski zapewnia, że w stolicy będzie bezpiecznie

Prezydent Warszawy zabrał głos za pośrednictwem platformy X. "W związku z aktualną niestabilną sytuacją na świecie, zwróciłem się do Komendanta Głównego Policji o zapewnienie odpowiednich sił i środków policyjnych do zabezpieczenia wszystkich wydarzeń" – napisał Rafał Trzaskowski. "Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze. Oddajmy w tym dniu hołd Bohaterom, którzy walczyli o niepodległość Polski. Godnie i z szacunkiem dla wszystkich. Z szacunkiem dla miasta. – dodał.