Oskar Szafarowicz, działacz młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości, opublikował wpis w mediach społecznościowych, który może sugerować, że zakończył swoją pracę w PKO BP.

Jak podaje portal money.pl wcześniej bank przekazał, że doszło do zawarcia porozumienia z nim w sprawie zakończenia współpracy.

Reklama

Szafarowicz ujawnił wrażliwe dane?

Piotr Kuczyński, ekonomista, analityk domu inwestycyjnego Xelion, w rozmowie z money.pl zauważył, że za przedwczesną publikację wrażliwych danych grozi odpowiedzialność karna.

Zakładam, że pan Szafarowicz po prostu nie zdaje sobie sprawy z odpowiedzialności, jaka ciąży na ujawniającym takie informacje. Zakładam, że pan Szafarowicz nie ma pojęcia o przepisach o obrocie, o ofercie, o nadzorze nad rynkiem. To oczywiście nie zwalnia go z odpowiedzialności – stwierdził cytowany przez portal wiceprezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych Michał Masłowski.

Reakcja KNF

Jak informuje portal money.pl KNF analizuje, czy w tym przypadku nie doszło do naruszenia przepisów.

Każda sytuacja, w której pojawiają się wątpliwości dotyczące możliwości ujawnienia informacji poufnych, jest poddawana przez Urząd KNF wnikliwej analizie pod kątem naruszenia Rozporządzenia MAR w zakresie złamania zakazu ujawniania informacji poufnych – komentuje Jacek Barszczewski, rzecznik prasowy KNF.