Jaka pogoda 20 i 21 maja?

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), Europa północna i częściowo wschodnia jest w zasięgu oddziaływania wyżów z centrami nad Morzem Norweskim i Rosją. Południe i centrum kontynentu znajduje się pod wpływem niżu znad Francji. Polska pozostaje pod wpływem rozległego i stopniowo wypełniającego się niżu, z ośrodkiem nad południową Francją. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

W poniedziałek 20 maja w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 25 mm, lokalnie na północnym zachodzie oraz krańcach południowo-wschodnich do 35 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. C. do 26 st. C.; chłodniej nad morzem oraz w rejonach podgórskich od 18 st. C. do 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, na północy miejscami wschodni. W czasie burz w porywach do 70 km/h. W Sudetach porywy do 70 km/h.

Reklama

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże. Na północy oraz w centrum zanikające przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz na północy do 15 mm. Nad ranem w dolinach karpackich mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 9 st. C. do 14 st. C.; w obszarach podgórskich od 7 st. C. do 11 st. C. Wiatr słaby, początkowo umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy do 60 km/h. W Sudetach wiatr porywisty.

Reklama

We wtorek 21 maja zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Po południu na północy kraju, krańcu południowym oraz miejscami na wschodzie przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Prognozowana suma opadów w trakcie burz do 15 mm, jedynie na północnym wschodzie do 35 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C. do 28 st. C.; chłodniej nad morzem od 16 st. C. do 21 st. C., w obszarach podgórskich od 20 st. C. do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy do 75 km/h. W Sudetach porywy do 70 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze. Możliwy grad. Suma opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Zanikające przelotne opady deszczu, początkowo możliwe także burze. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby, wschodni. W czasie burz wiatr porywisty. We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda na Boże Ciało

Serwis "Twoja pogoda" informuje o prognozie pogody na długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Od 30 maja do 2 czerwca codziennie można się spodziewać przelotnych opadów deszczu wraz z burzami, gradem i silnym wiatrem.

W Boże Ciało sucho i słonecznie będzie tylko na południowym wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze przelotne opady i burzowo. Temperatura od 20 do 25 st.C.

Ostatniego dnia maja popada i zagrzmi na zachodzie. W reszcie kraju przelotne opady. Najmniejsze ryzyko opadów i burz obejmuje regiony wschodnie, południowe i centralne. Temperatury w kraju wyniosą od 20 do 27 st. C.

Sobota i niedziela przelotnie popada po południu i wieczorem. Jednocześnie będzie gorąco, od 22 do 27 st. C. Miejscami na zachodzie, w centrum i na południowym wschodzie do 29 st. C.