Niemieckie służby przywiozły rodzinę migrantów z Bliskiego Wschodu do przygranicznej miejscowości Osinów Dolny- poinformował lokalny portal chojna24.pl. Osoby te miały zaczepiać mieszkańców, a potem oddalić się w nieznanym kierunku. Tadeusz Gruchalla, rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej powiedział portalowi o2.pl, że polskie służby czekają na wyjaśnienia ze strony niemieckiej.

Reklama

“Policyjny radiowóz z Niemiec zaparkował na parkingu, wysiadło z niego kilka osób pochodzenia bliskowschodniego – dwie dorosłe osoby i trójka dzieci. Według relacji świadków radiowóz odjechał a pozostawione osoby zaczepiały przechodniów i udały się w kierunku jednego z dużych dyskontów” – opisuje portal.

Do zdarzenia miało dojść w piątek 14 czerwca około godziny 9, a informacje w tej sprawie przekazał dziennikarzom czytelnik. Morski Oddział Straży Granicznej (MOSG) wyjaśniania incydent.Zwróciliśmy się do niemieckiej policji z prośbą o wyjaśnienie. Czekamy na odpowiedź - przekazał o2.pl Tadeusz Gruchalla-Wensierski, rzecznik MOSG.