RCB poinformowało na swej stronie internetowej, jak przygotować się i reagować na różne zagrożenia. Zaznaczyło, że jednym z kroków jest przygotowanie tzw. plecaka ewakuacyjnego, który w każdej chwili będzie gotowy do zabrania.

Wskazało, że powinny znaleźć się w nim: radio na baterie i latarka z zapasem baterii, najważniejsze dokumenty, jak: dowód tożsamości, akt własności mieszkania, wypisy księgi wieczystej, podstawowe informacje medyczne, dowód ubezpieczenia, akty urodzenia, ślubu, zgonu, zaświadczenia o rentach, emeryturach i dochodach i pendrive ze skanami dokumentów.

Reklama

RCB radzi: To powinno znaleźć się w plecaku ewakuacyjnym

Należy też być zaopatrzonym w maski ochronne, mydło/żel do dezynfekcji, mapę, kompas, busolę, GPS, zapas pożywienia na dwa dni, butelkę filtrującą z nowym filtrem, nóż, komplet sztućców, otwieracz do puszek, kombinerki, gumy, sznurki, gwizdek, zapalniczkę bądź zapałki, a nawet łom.

W apteczce powinny znaleźć się leki indywidualne, paracetamol, ibuprofen, środki przeciw biegunce, nudnościom, wymiotom, elektrolity, termometr, pęseta, opatrunki, gazy i plastry i opaska zaciskowa. Oprócz tego ubranie na zmianę, kurtki przeciwdeszczowej, śpiwór, plastikowe worki na śmieci, ołówek i notesu i gotówka w niewielkich nominałach.

Do plecaka należy dołączyć kartę z nazwiskiem i adresem.

Obserwuj kanał Dziennik.pl na WhatsAppie

Reklama