Reklama

Reklama

Reklama
Warszawa

Reklama

Reklama

#CzarnyProtest. Wielkie demonstracje na ulicach polskich miast. Murem za Polkami stanęła też zagranica [ZDJĘCIA]

3 października 2016, 17:55
W poniedziałek odbywa się strajk kobiet - protest wobec możliwego zaostrzenia przepisów dot. aborcji. Akcja miała swój początek w internecie; jej uczestniczki zapowiedziały nieprzyjście do pracy lub niewykonywanie swoich codziennych obowiązków lub zamanifestowały solidarność ze strajkującymi czarnym strojem. W wielu miastach zaplanowano manifestacje.
W poniedziałek odbywa się strajk kobiet - protest wobec możliwego zaostrzenia przepisów dot. aborcji. Akcja miała swój początek w internecie; jej uczestniczki zapowiedziały nieprzyjście do pracy lub niewykonywanie swoich codziennych obowiązków lub zamanifestowały solidarność ze strajkującymi czarnym strojem. W wielu miastach zaplanowano manifestacje. / PAP / Rafał Guz
Tak licznych demonstracji rządzący się nie spodziewali. W proteście przeciw zaostrzeniu prawa do aborcji zastrajkowały kobiety w całej Polsce. Na ulicach wielu miast pojawiły się marsze, których uczestniczki domagały się odrzucenia obywatelskiego projektu ustawy antyaborcyjnej. Polki mogły też liczyć na zagraniczne wsparcie - "Czarny Protest" miał także miejsce w wielu stolicach Europy.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama