Reklama
Warszawa
Reklama

#CzarnyProtest. Wielkie demonstracje na ulicach polskich miast. Murem za Polkami stanęła też zagranica [ZDJĘCIA]

3 października 2016, 17:55
W poniedziałek odbywa się strajk kobiet - protest wobec możliwego zaostrzenia przepisów dot. aborcji. Akcja miała swój początek w internecie; jej uczestniczki zapowiedziały nieprzyjście do pracy lub niewykonywanie swoich codziennych obowiązków lub zamanifestowały solidarność ze strajkującymi czarnym strojem. W wielu miastach zaplanowano manifestacje.
W poniedziałek odbywa się strajk kobiet - protest wobec możliwego zaostrzenia przepisów dot. aborcji. Akcja miała swój początek w internecie; jej uczestniczki zapowiedziały nieprzyjście do pracy lub niewykonywanie swoich codziennych obowiązków lub zamanifestowały solidarność ze strajkującymi czarnym strojem. W wielu miastach zaplanowano manifestacje. / PAP / Rafał Guz
Tak licznych demonstracji rządzący się nie spodziewali. W proteście przeciw zaostrzeniu prawa do aborcji zastrajkowały kobiety w całej Polsce. Na ulicach wielu miast pojawiły się marsze, których uczestniczki domagały się odrzucenia obywatelskiego projektu ustawy antyaborcyjnej. Polki mogły też liczyć na zagraniczne wsparcie - "Czarny Protest" miał także miejsce w wielu stolicach Europy.
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(114)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • oficer prowadzący
  2016-10-03 18:27:46
  Niestety, czarnych - lewackich celebrytek i KOD-orastek ci u nas POd dostatkiem, a wszystkie przeciwko PiS-owi, bowiem ci faryzeusze - co to czerwone książeczki zamienili na czekowe, dali tym towarzyszkom dzień wolny od pracy, by tylko ocalić własne koryto! Problem jedynie w tym, że to - statystycznie rzecz ujmując - bardzo znikoma garstka polskich kobiet.
  51
  pokażodpowiedzi (7)
 • poldi
  2016-10-03 18:14:46
  ktora zagranica stanela za polskimi kobietami ???
  44
  pokażodpowiedzi (3)
 • W czarnym stroju.
  2016-10-03 18:09:02
  W czarnym stroju zawsze występował Lenin, co jest wiecznie żywy.
  45
  pokażodpowiedzi (8)
 • Kaszub
  2016-10-03 18:18:44
  Zachód to dziender nie ma co się na nich wzorować to zbuczki na POdczerwień
  47
 • katol
  2016-10-03 18:09:42
  Wkrótce trzeba bedzie zrobić porządek z tą PiSowską ideologiczno-gospodarczą mafią - skok, na kasę stanowiska, konstytucję, kombatantów...! Ciagle im mało - teraz dorwali sie do macic!
  155
  pokażodpowiedzi (2)
 • mario
  2016-10-03 18:16:03
  skasować zgniły kompromis !!! ręce kościoła i Pis,u precz od naszego prawa wolnego wyboru !!! to największa zdobycz cywilizacyjna - wolność wyboru - tylko my mamy prawo decydować czy chcemy mieć potomstwo czy też nie !!!! jak tego nie zrozumiecie to możecie już natychmiast oddać mandaty do rzadzenia. TO JEST WOLA I PRAWA SUWERENA !!!!
  166
  pokażodpowiedzi (4)
 • Inquisitormagnus
  2016-10-03 18:35:14
  Bzdura! W niemczech jest Dzien Jednosci! Ludzie sie zorganizowali, zeby protestowac przeciwko Merkel. Wszystkie gazety niemieckie pisza o tym. ZADNA gazeta niemiecka nie pisze o czarnym protescie!!!!
  42
  pokażodpowiedzi (1)
 • sowtys
  2016-10-03 21:08:52
  Tylko niech mi te baby jutro nie przyjdą na moją gospodarkę marudzić, że sam mojego psa na łańcuchu w ciasnej budzie męczę, bo im odpowiem za bramy - moja gospodara, mój łańcuch, mój pies, moja buda i fa cka w doo psko włożę. To samo tyczy się moich drzew w obszarze chronionym, bo to moja piła, moja siekiera, moje drzewo i niech się babska zielone nie przywiązują do pnia, bo po kawałkach każdą pofragmentuję i wrzucę do lasu, a swoje drzewo i tak zetnę swoją piłą i porąbię swoją siekierą. Potem to drzewo wymieszam ze śmieciami i spalę w moim piecu, z którego toksyczny dym wyleci moim kominem, co jest tylko i wyłącznie moją sprawą i wara wam od mojego dymu. Nie zamierzam tłumaczyć, co zrobię z obrończyniami kur niosek w chowie klatkowym, bo to moje klatki, moje kury i moja sprawa! PO niali? A ten krzyż na fa cku sobie przemyślcie, bo w I s r a l e u musielibyście sobie tam namazać waszą gwiazdę, a to by wam nie przeszło.
  20
  pokażodpowiedzi (1)
 • Jaka rodzinka taki POdciep
  2016-10-03 18:21:17
  Petruski POdnoszą głosy i bankrutka od PALIKOCIARNI to garstaka tych na haju
  43
 • ect ...
  2016-10-03 18:23:15
  Najbardziej z tego dnia wolnego ucieszyły się studentki, a ponieważ kobiety walczą o równouprawnienie, to dzięki temu skorzystali też studenci. Nadarzyła się okazja i zamiast rozpocząć rok akademicki, przedłużyć o dzień wakacje i spotkać się przy piwku w pubie z wyglądającymi trochę jak zmokłe kury dziewczynami, na co właściciele barów nie narzekali, bo pogoda butelkowa, a przemoczone studentki spontanicznie się przytulały. Wszystkim było dobrze, a przecież o to chodziło ;-) :-) :-)
  39
  pokażodpowiedzi (7)
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej