"Po wizycie na Kaukazie i ważnych wydarzeniach w kraju na pewno do takiego spotkania dojdzie" - stwierdził Nowak pytany, czy prezydent zamierza się spotkać z szefem rządu.

Minister pytany, czy prezydent przyjmie dymisję szefa MON Bogdana Klicha, a na jego następcę powoła proponowanego przez premiera Tomasza Siemoniaka powiedział, że nie rozmawiał z Bronisławem Komorowskim na temat personaliów. Sam jednak pozytywnie ocenił kandydaturę Siemoniaka. "To wybitny fachowiec, świetny organizator, zna się na tym. Współpracowaliśmy już nawet kiedyś w Ministerstwie Obrony Narodowej" - stwierdził.

Pytany o zaprezentowany w piątek raport komisji Miller ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej, powiedział, że ważne, by jego oceny były bezstronne. "Wsłuchuje się z uwagą w komentarze ekspertów, z ocenami należy się wstrzymać. Dobrze, że do publikacji raportu doszło. Dobrze, że raport jest rzetelny. Dobrze, by starać się przeanalizować go bezstronnie, a nie od razu z komentarzem politycznym. To, że minister Klich podał się do dymisji, należy przyjąć jako dżentelmeńskie i honorowe zachowanie. Nie obciążałbym go w żaden sposób odpowiedzialnością" - powiedział Nowak.

Donald Tusk po piątkowej prezentacji raportu komisji Jerzego Millera ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej poinformował, że przyjął złożoną w czwartek na jego ręce dymisję szefa MON Bogdana Klicha. Dodał, że na nowego szefa resortu zaproponuje dotychczasowego wiceministra SWiA Tomasza Siemoniaka.