Natomiast dziś wieczorem klub PSL-u ma decydować, jak zachować się podczas głosowania wotum nieufności dla ministra Bartłomieja Sienkiewicza. Ludowcy nie kryją, że nie w smak im jego dalsza obecność w rządzie. Ten między innymi temat był poruszany podczas wieczornego spotkania koalicji.

Wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak zapewnił w rozmowie z Informacyjna Agencją Radiową, że PSL nie ma wątpliwości, jak zagłosować nad konstruktywnym wotum nieufności. Polityk przyznaje, że wniosek dotyczący ministra Sienkiewicza budzi emocje. - Uznaliśmy, że rząd będzie wymieniać ministrów na wniosek premiera, koalicji, a nie opozycji, czy tych, którzy nagrywali ważnych polityków - powiedział.

PSL jest od 7 lat dobrym i przewidywalnym koalicjantem - zapewniał dziennikarzy szef klubu PO Rafał Grupiński. Polityk przypomina, że spotkania koalicyjne odbywają się regularnie. A po ostatnim, ma nadzieję, że ludowcy obronią rząd i Bartłomieja Sienkiewicza.

Głosowanie wniosków - o konstruktywne wotum nieufności i nad odwołaniem ministra spraw wewnętrznych - zaplanowano na piątek.

Czytaj także: PSL nie obroni Sienkiewicza? Wniosek PiS może przejść>>>