Posłowie w tej chwili przygotowują projekt ustawy, która zagwarantuje, że wszystkie transmisje z udziałem polskich reprezentacji narodowych będą transmitowane w pasmach ogólnodostępnych – zapowiedział Cezary Grabarczyk w Radiu ZET.

To odpowiedź na zakodowanie przez Polsat rozgrywek mistrzostw świata w siatkówce. – Jako państwo i społeczeństwo inwestujemy duże pieniądze w przygotowanie reprezentacji narodowych. To jest dobro ogólnospołeczne i chcemy zagwarantować dostęp do tego dobra dla wszystkich – tłumaczył rozwiązanie ustawowe Grabarczyk.

Krzysztof Gawkowski z SLD przypomniał, że przygotowanie tej ustawy zapowiadał już Mirosław Drzewiecki.

Ostatnio w sprawie mistrzostw publicznie zabrał głos Jurek Owsiak.

CZYTAJ WIĘCEJ: Owsiak pisze do prezesa TVP: Dlaczego okradł pan widzów z emocji? >>>>

CZYTA RÓWNIEŻ: Rzecznik TVP odpowiada Owsiakowi i ujawnia kulisy negocjacji z Polsatem >>>

Jerzego Owsiaka poparł nawet eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Czarnecki. - Nie zawsze i nie we wszystkim zgadzam się z Jerzym Owsiakiem, ale z jego listem otwartym w tej sprawie zgadzam się w zupełności. W tej dyscyplinie polska reprezentacja jest w światowej czołówce, a polscy kibice nie mogą jej oglądać. To sytuacja kompletnie absurdalna – mówił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

- Niektórym szelest pieniądza zagłusza sumienia. Polsat jest stacją komercyjną, no ale, na miły Bóg, no – ocenił Stanisław Żelichowski z PSL.

Monika Olejnik nazwała sytuację „kompromitacją”.