Koniec strajku na Śląsku. Jest porozumienie rządu z górnikami - pisze na twitterze Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Premier Ewa Kopacz zaakceptowała treść porozumienia wypracowanego przez stronę rządową i górnicze związki zawodowe. Około godz. 17.00 w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach nastąpi podpisanie porozumienia - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Do Katowic przybyła premier Ewa Kopacz i minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, by spotkać się ze związkowcami.

Chwilę wcześniej o porozumieniu pisał na blogu Janusz Piechociński.

Wczoraj i dzisiaj od rana w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na bieżąco w licznym składzie analizowaliśmy przebieg negocjacji z reprezentacją związkową Kompanii Węglowej. (..) Zanosi się na to, że nastąpiło ostateczne zbliżenie stanowisk i dzisiaj po południu zostanie podpisane porozumienie - czytamy na twitterze oraz blogu Piechocińskiego.

W Katowicach od godz. 11.00 trwa ustalanie szczegółów porozumienia. W rozmowach biorą udział związkowcy oraz przedstawiciele rządu. Według niepotwierdzonych informacji, w drodze na Śląsk jest premier Ewa Kopacz, która miałaby podpisać porozumienie z górnikami. 

Przyjęta w nocy z czwartku na piątek przez Sejm nowelizacja ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego ma umożliwić przekazanie czterech najbardziej zadłużonych zakładów górniczych do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.