W liście rozesłanym do dziennikarzy posłanka zwraca się do niego "drogi Pawle" i odwołuje się do współpracy zanim jeszcze zajął się polityką. Zwraca uwagę, że dzisiaj nie jest już tylko piosenkarzem. Przekonuje, że to co ich łączy to "zaciekły atak mainstreamu" i zachęca do poszukiwania tego, co wspólne. - Napiszecie program, usiądziemy porozmawiamy - proponuje Dorota Arciszewska-Mielewczyk.

Wcześniej z listem do Pawła Kukiza wystąpiła posłanka Krystyna Pawłowicz. Zaapelowała do jego poczucia odpowiedzialności i wezwała by pozostał polskim wojownikiem. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT>>>

Szef Klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że nie czytał listu Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk. Zapewnił, że klub nie ma nic wspólnego z inicjatywami obu posłanek. - Nie w ten sposób prowadzi się politykę - powiedział Mariusz Błaszczak.

Dorota Arciszewska-Mielewczyk nawiązała w swoim liście do listu posłanki Pawłowicz, na który Kukiz odpowiedział ironicznie. Napisała, że dostrzegła tam przede wszystkim zaproszenie do współpracy i określiła klubową koleżankę jako niezwykle wartościowego i ważnego dla kraju polityka.