"Wydaje mi się, że każdy mężczyzna lepiej się czuje w polityce, gdy ma koło siebie silną kobietę, która jego wspiera, która chce z nim razem zmieniać Polskę" - przekonywała Nelli Rokita w Radiu ZET. "Nawet ta kobieta, która nie pracuje zawodowo, pracuje w domu i ta praca musi być doceniona" - dodała w rozmowie z Moniką Olejnik.

Kiedy publicystka zapytała posłankę, czy szefowi Prawa i Sprawiedliwości jest potrzebna taka silna kobieta, Rokita odparła: "Na szczęście Jarosław Kaczyński ma uroczą mamę, która go wspiera". Dodała, że nieważne jest, czy mężczyznę wspiera żona czy matka, byleby była to kobieta.

"Mama Jarosława Kaczyńskiego odgrywa niesamowitą rolę, my o tym zapominamy" - tłumaczyła Rokita. "Sukces Prawa i Sprawiedliwości polega na mocnych kobietach" - mówiła z przekonaniem.

Kilka dni temu Nelli Rokita publicznie poradziła szefowi swojej partii, by się ożenił. Dziś pytana o tamte swoje słowa, posłanka PiS powiedziała:" Dla mnie nie jest ważne, czy ktoś ma żonę, przyjaciółkę, czy mamę, najważniejsze, że rola kobiet jest zauważalna".

Ciepłe słowa Nelli Rokita ma też dla żony Donalda Tuska. "Podziwiam tę skromną osobę, którą jest Małgorzata Tusk". Zaraz jednak zastrzegła, że żony znanych polityków jej nie interesują. Za to - jej zdaniem - dobrze, by pokazywać kobiety silne jak żona prezydenta Maria Kaczyńska.