Szef ukraińskiego rządu wezwał Moskwę do przestrzegania umów międzynarodowych i zaprzestania wspierania "separatystów i terrorystów". Arsenij Jaceniuk poprosił również o kolejną rozmowę telefoniczną z rosyjskim premierem Dimitrijem Miedwiediewem. 

Wrze na Krymie. Rosyjskie MSZ atakuje NATO. RELACJA LIVE W DZIENNIK.PL

Pierwszy kontakt między szefami rządów miał miejsce w sobotę. Była to pierwsza rozmowa na najwyższym szczeblu od czasu rozpoczęcia kryzysu krymskiego. Jaceniuk potępił również zaplanowane na 16 marca referendum w sprawie przyłączenia Krymu do Rosji. Nikt w cywilizowanym świecie nie uzna wyników tego tak zwanego referendum przeprowadzanego przez tak zwane władze - stwierdził ukraiński premier.

Ukraiński premier mówił także o perspektywach Ukrainy dla integracji z UE. Twierdzi on, że polityczna część umowy stowarzyszeniowej Kijowa i Brukseli zostanie podpisana w najbliższych tygodniach. Jaceniuk powiedział, że w czasie rozmowy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel ustalono, że polityczna część umowy stowarzyszeniowej zostanie podpisana w najbliższym czasie. Według niego, obecnie trwają jedynie techniczne rozmowy dotyczące ustalenia daty.

Jak oceniasz postawę świata wobec konfliktu rosyjsko-ukraińskiego?