Zaginiony samolot. Wykryli na radarach boeing Malaysia Airlines?

2014-03-18 19:02 | Aktualizacja: 19:02
Radar

Radar / Shutterstock)

Jeden z radarów wykrył samolot, który mógł być zaginioną maszyną Malaysia Airlines, podało tajlandzkie wojsko. Wcześniej nie dzieliło się tymi informacjami, bo "nie było ze strony władz Malezji takiej prośby".




Wiadomo - z informacji rzecznika tajlandzkich sił powietrznych - że ścieżka lotu śledzonej maszyny prowadziła nad Cieśninę Malakka, kilka minut przed tym zanim z pilotami stracono łączność. Nie potwierdzono jednak jednoznacznie, że jest to malezyjski boeing - maszyna nie wysyłał sygnału z numerem lotu, jak podaje RMF24.pl 

Rzecznik tłumaczy, że wcześniej danych nie przekazano, bo samolot nie wleciał w strefę powietrzną Tajlandii, a po drugie - władze Malezji nie wystąpiły z prośba o dane z radarów.

Samolot Malaysia Airlines zniknął z radarów 8 marca. Z 239 osobami na pokładzie leciał z Kuala Lumpur do Pekinu. Do tej pory nie wiadomo, co się stało z maszyną. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Terroryści, złoto na pokładzie, katastrofa... Wszystkie teorie o zniknięciu samolotu






Źródło: RMF FM
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 14
  • ~realista2014-03-19 07:26

    Pewnie palma tym razem

  • ~@pilot pirx,andrew i sPOlka2014-03-19 07:07

    TOTALNI IMBECYLE WYPISUJA TAKIE IDIOCTWA!

  • ~Pilot Pirx2014-03-19 01:28

    Kolejna pancerna brzoza?

  • ~andrew2014-03-19 01:00

    Niech szukaja pod wierzba samolotu.

  • ~Naparstek2014-03-18 22:58

    Proszę o lokalizację tego samolotu, bo na ekranie radaru na zdjęciu -jedynie biały samolot jest gdzieś nad zachodnią Rumunią.

    Do Redakcji: szanujcie czytelników. Na zdjęciu radaru jest mapa Europy!

  • ~Naparstek2014-03-18 22:48

    Nie podano, w którym kierunku wtedy leciał.
    Czy tym planowanym do Chin, czy gdzieś indziej.

  • ~I co z tego?2014-03-18 21:24

    >.przecież to jest zdjęcie centralnej Europy

    I co dziwnego. To byla spozniona dostawa dla Amber Gold.

  • ~kuku2014-03-18 21:11

    kaminski to rewelacja tuska goryl jest ładniejszy niż to bydle przepraszam za bydło