Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski spotka się w Kijowie z przedstawicielami ukraińskich władz. Głównymi tematami rozmów będą nadchodzące wybory prezydenckie i sytuacja na Wschodzie Ukrainy.

Szef polskiego MSZ-tu spotka się, między innymi, z ukraińskimi ministrem spraw zagranicznych Andrijem Deszczycą oraz z premierem Arsenijem Jaceniukiem i pełniącym obowiązki prezydenta przewodniczącym parlamentu Ołeksandrem Turczynowem. Oprócz wewnętrznej sytuacji politycznej na Ukrainie, w czasie rozmów będą poruszone kwestie zniesienia wiz do Unii Europejskiej dla Ukraińców. Będzie mowa o planowanym podpisaniu części gospodarczej umowy stowarzyszeniowej Kijowa i Brukseli, a także o pomocy Warszawy w ukraińskich reformach i walce z korupcją.

Ostatni raz Radosław Sikorski był w Kijowie pod koniec marca. Wtedy głównym tematem była rosyjska aneksja Krymu. Teraz władze zmagają się przede wszystkim z prorosyjskimi separatystami na Wschodzie kraju, którzy starają się przeszkodzić w organizacji wyborów prezydenckich 25 maja. 

>>>Merkel: Bliskie kontakty z Rosją będą kontynuowane

>>>Premier Tusk: Wojna nerwów z Rosją