Szczyt NATO: Duda ponownie rozmawiał z Trumpem. "Spotkanie odbyło się na prośbę strony polskiej"

| Aktualizacja:

Zwiększenie obecności wojsk amerykańskich w Polsce było tematem drugiej już w środę rozmowy prezydentów USA i Polski. Rozmowa odbyła się na prośbę strony polskiej - poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

wróć do artykułu
  • ~Polish PRIDE z norskeKALIFATu
    (2018-07-11 18:08)
    Wlasne, polskie inwestycje w zbrojenia oraz wyposazenie wojskowe, trenowanie obronnosci ludnosci cywilnej, do tego bliska --- oparta na szczegolnym zaufaniu i obopolnym respekcie --- wspolpraca z USA, to JEDYNA droga, zeby NIGDY nie powtorzyla sie nasza narodowa Tragedia z 1939 roku. Niemcom sie NIE WIERZY, a "bracia" Rosjanie juz POkazali kilka razy swoje "braterstwo" = GORSI niz Niemcy. TAKA PRAWDA.
  • ~mega
    (2018-07-11 18:18)
    znowu Duda zaczepił Trumpa przy kiblu?
  • ~Eon
    (2018-07-11 18:24)
    Miła gadka o tym, ile Polska ma wydać na zużyte amerykańskie buciory.
  • ~oney
    (2018-07-11 18:37)
    panie Szczerski, wytrzyj sobie mleko spod nosa
  • ~Bartek
    (2018-07-11 18:45)
    Odbyli rozmowę o współpracy wojskowej czyli o miliardowych bezsensownych zakupach. Duda jest za to klepany po plecach i się cieszy oraz za kupno gazu po dwa razy większej cenie niż rosyjski.
  • ~Polish PRIDE z norskeKALIFATu
    (2018-07-11 18:54)
    @ mega ---- ty Wiep**rzu antyPOlski. TFFUUU....!!!!!
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-07-11 18:56)
    Czytam sobie wpisy knajackich trolli z listy płac kretynino schetinino i wali mi PO nochalu jak z afrykańskiej chaty !
  • ~Gazeta Wyblakła
    (2018-07-11 19:09)
    Co z tą Merkielow gdzieś tam w 4 szeregu szczytu NATO czyżby miała przejść do Putynkowa w stan sPOczynku jak Geistornf z tłustej kasty
  • ~Gasiuk Pichsiuk
    (2018-07-11 19:10)
    mega@ CZUB
  • ~KOMENTARZ DNIA
    (2018-07-11 19:57)
    Miarą spisienia polskiej polityki zagranicznej jest fakt, że taka rozmowa przedstawiana jest jako dyplomatyczny sukces... Gdzie myśmy zabrnęli...??
  • ~dm1
    (2018-07-11 20:04)
    Trump wpuscil Dude do swojego pokoju i pozwolili mu trampki wypucowac!
  • ~Rola
    (2018-07-11 20:24)
    A ile można stracić?
  • ~Zorro
    (2018-07-12 02:46)
    Pisowskie kulsony prosiły na czworakach, czy na klęczkach? Ta pierwsza pozycja jest dla nich naturalna, ale tę druga zapamiętale ćwiczą, więc są nieźli w te klocki. Na Amerykanach musiało to zrobić niezatarte wrażenie...
  • ~Wera
    (2018-07-12 06:10)
    Ale to bez żenada .wstyd .!!!!
  • ~gen. Mazgułła
    (2018-07-12 08:42)
    Dark, dm1, motek, 44 dawniej też 44, Monachijski, sielankowy kudłacz, Norymberski, Mark Twain inne PO=lackie trolle tak się POgubiły PO odsunięciu PełO od koryta, że nie widzą jak pisać jeden Pochwalny dla PIS POtem a zamoment wpis za PO = lactwem!. kret tyni skończeni, ośmieszacie POlitburo Szmzciny Kretino !
  • ~john breitbart pl
    (2018-07-12 09:00)
    szczyt pokazal glebokie podzialy odnosnie finasowania Nato, ktore wg.Trumpa ma wynosic juz 4% BIP, jak rowniez podkreslil wewnetrzny spor szczegolnie miedzy USA a Niemcami. Do arsenalu nato dolaczyly problemy energetyczne, w szczegolnosci wspolczesny ribenntrop-Molotow, w postaci Nord Stream 2, ktory zagraza krajom baltyckim, RP i Ukrainie. Szczyt pokazal, jak Rosja jest slaba, tylko dzieki sankcjom USA, oraz nie ma nic do zaoferowania innym krajom, jak np.miliardowe fundusze spojnosci dla krajow sie rozwijajacych w srodkowej europie . Na tym etapie Rosja nie ma najmniejszych szans w starciu z 30 krajami nato, a wiec nalezy powstrzymac jej ekspansje energetyczyna na zachod, a wtedy braknie dolarow na utrzymanie tego wielkiego, ale biednego kraju. Niespodzianka natomiast jest, ze RP nie wykonala skladki 2% co bylo chyba przedmiotem krotkiej rozmowy naszych przedstawicieli z USA, kiedy wykonamy 4% ?Zbrojenia sa bardzo wazne, szkoda ze Trump nic nie wspomnial o przeniesieniu amerykanskich baz z Niemiec do RP, zniesieniu wiz, terminu oficjalnej wizyty Prezydenta czy rzadu w USA, nie wspominajac chocby o wspolnym zdjeciu z ucisnieciem reki Trumpa. Po konflikcie z Izraelem, gramy tam chyba 3 rzedna role. Szczyt wskazal na powazne rysy na fasadzie sojuszu - z winy rzadu niemieckiego doszlo do zerwania stosunkow transatlantyckich, a niemieckie zakusy do tworzenia europejskich sil zbrojnych poglebily nieufnosc partnerow z USA.
  • ~Poliglota
    (2018-07-12 09:09)
    Na prosby i blagania i calowanie butow Trumpa, zostal Duda wpuszczony do rzedpokoju prezydenta USA. Tam Duda wyglancowal mu buty, pocalowal w d o o o o ...pe i distal kopniaka na pozegnanie!
  • ~Dziadziu
    (2018-07-12 09:13)
    Na prosby i blagania polskiej strony, a gdzie honor? Dlaczego sie tak ponizaja? Dlaczego zawsze tak przed Amerykanami na kolana?
  • ~prezes
    (2018-07-12 09:43)
    zapewne chodzi o przesuniecie duzej ilosci wojsk USA z RFN do Polski.
  • ~mamy do tego prawo i to jest dla nas sprawiedliwe
    (2018-07-12 13:35)
    Czy Polska przekroczyla 2% PKB na zbrojenia tylko dlatego, ze w wydatki byly wliczone rowniez koszty za kupno samolotow dla VIP-u? Jesli tak to czy to nie jest oszustwem?

Może zainteresować Cię też: