Choć to jeszcze nieoficjalne wyniki, dane z 26 na 46 obwodów wskazują na przewagę blisko dwóch tysięcy głosów na korzyść kandydata Twojego Ruchu. On sam powiedział w rozmowie z reporterem Radia Koszalin, że otrzymał już gratulacje od kontrkandydata. - Na pewno te gratulacje były szczere i bardzo to doceniam - powiedział Biedroń.

Jak powiedział Robert Biedroń, docenia on swego rywala Zbigniewa Konwińskiego i ma nadzieję na współpracę w zarządzaniu miastem. - Nie wyobrażam sobie tej prezydentury bez tego - dodał sondażowy zwycięzca wyborów w Słupsku.

Robert Biedroń ma 38 lat, jest posłem Twojego Ruchu. Do rady miejskiej w Słupsku jego komitet wprowadził tylko dwóch radnych. W pierwszej turze obu kandydatów dzieliło ponad 2 tysiące głosów.

Awans Roberta Biedronia do II tury wyborów prezydenta Słupska był sporym zaskoczeniem. O sukcesie niekryjącego się ze swoją homoseksualną orientacją posła napisano nawet w Niemczech z komentarzem: robi zamieszanie w polskiej polityce. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>