Za kilka dni ruszyć mają zdjęcia do serialu "Tancerze". Polska wersja hiszpańskiego tasiemca “Un Paso Adelante”, do którego licencję sprzedano do ponad 20 krajów z całego świata, ma być przebojem wiosennej ramówki TVP2. "To będzie opowieść o uczniach szkoły tańca. Serial podbił publiczność na całym świecie i na pewno powtórzy sukces w Polsce" - chwali nowy tasiemiec jego producentka ze strony TVP Dorota Rakowska-Kośmicka.

To nie jedyna nowość telewizji publicznej. TVP pokaże na wiosnę także 13-odcinkowy tasiemiec "Doręczyciel" z Arturem Barcisiem w roli głównej. Tytułowy doręczyciel to upośledzony umysłowo mężczyzna, który po śmierci matki postanawia udowodnić wszystkim, że potrafi radzić sobie w życiu. Podejmuje pracę w firmie kurierskiej. Telewizyjna Jedynka pokaże też czwartą i ostatnią serię "Rancza" - jednego z najpopularniejszych seriali ostatnich lat. Losy mieszkańców Wilkowyj, pokazane w nieco żartobliwym świetle, przyciągały ostatnio ponad 7 milionów widzów.

Na kontynuację najpopularniejszych produkcji zdecydował się też TVN. Wiosną widzowie zobaczą dalsze losy niepokornego rockmana z serialu "39,5" oraz perypetie przyjaciół z "Teraz albo nigdy". Stacja pokaże też zapowiadany od dawna dokumentalizowany serial o generale Sikorskim pod tytułem "Generał". Natomiast premiera przygotowywanej od dawna produkcji z Piotrem Adamczykiem pod tytułem "Naznaczony" została przeniesiona na jesień.

Nowości szykuje też Polsat. Już w lutym do akcji wkroczy porucznik Borewicz, czyli Bronisław Cieślak, znany z kultowego serialu "07 zgłoś się”. Tym razem pojawi się w roli prywatnego detektywa w serialu "Malanowski i partnerzy".

"To film dokumentalno-kryminalny, w którym grają amatorzy, co wzmacnia jego wiarygodność. Praca nad takim projektem jest nieporównywalna z kręceniem <07 zgłoś się>. Pracujemy w fabrycznym, piekielnym wręcz tempie. Pamiętam, że jeden odcinek <07> kręciliśmy w miesiąc, teraz robimy cztery odcinki w tydzień" - mówi w rozmowie z DZIENNIKIEM Bronisław Cieślak.

Amatorzy zagrają też w innym serialu Polsatu pod tytułem "Wróżka". Główną bohaterką produkcji będzie Małgorzata Trzaskoma - od 20 lat wykonująca zawód jasnowidza. Tytułowa wróżka będzie w każdym odcinku będzie pomagać policji w rozwiązywaniu kolejnych zagadek kryminalnych.

Bogate plany serialowe stacji nie dziwią - seriale przyciągają dużą i wierną widownię. Z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP wynika, że seriale ogląda ponad połowa Polaków - 63 procent. Aż 62 procent telewidzów ma swój ulubiony tasiemiec, który śledzi regularnie.

p