Po decyzji o likwidacji nocnej "Panoramy", która ma zniknąć z TVP2 pod koniec lutego szefostwo telewizji zdecydowało, że jej wydania popołudniowego nie poprowadzi najbardziej rozpoznawalny dziennikarz tego serwisu - Andrzej Turski, który z "Panoramą" był związany od wielu lat. "Będzie mi żal, ale to nie moja decyzja. Po prostu nie dostałem propozycji prowadzenia popołudniowego wydania serwisu" - mówi DZIENNIKOWI Turski.

Ale nie oznacza to, że dziennikarz zniknie z anteny. Szefostwo telewizji rozważa przywrócenie magazynu o najważniejszych wydarzeniach zagranicznych "7 dni świat", zlikwidowanego na początku 2007 roku. "Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła - mówi Turski.

Turski przyznaje, że "Panorama" została z premedytacją "zamordowana" przez kierownictwo stacji - w ciągu ostatnich dwóch lat serwis wielokrotnie zmieniał porę emisji. "Ten taniec po ramówce dobiłby każdy serwis informacyjny" - mówi dziennikarz. Nocną "Panoramę" nadawaną ostatnio pół godziny po północy oglądało niewiele ponad 400 tys widzów.