Rozmowy z dyrekcją koszalińskiego szpitala psychiatrycznego zachodniopomorski urząd marszałkowski prowadzi już od dawna. Zlecił je resort zdrowia. Chce, by właśnie tam powstał specjalny ogólnopolski ośrodek diagnozowania i leczenia osób, które dopuściły się szczególnie brutalnych przestępstw seksualnych.

Jak pisze "Głos Pomorza", szpital wstępnie się zgodził. A to oznacza, że pedofile i dewianci z całego kraju będą zwożeni do Koszalina na leczenie.

>>>Pedofil po wyroku... opiekuje się dziećmi

Ale inne zdanie mają mieszkańcy. "Mówimy Nie!!! Pedofilom w Koszalinie” - jest napisane na każdej liście podpisów, które dostał Tomasz Czuczak, przewodniczący Rady Miejskiej w Koszalinie.

"Nigdy się na taki ośrodek nie zgodzimy, bo nikt nigdy nas nie przekona, że zagwarantuje on stuprocentowe bezpieczeństwo naszym dzieciom" - mówi gazecie Arletta Pytlak, jedna z protestujących osób. "Proszę bardzo, niech leczą tych ludzi, ale daleko od ludzkich skupisk, nie zaś w stutysięcznym mieście" - dodaje.

Czy Rada wspomoże protest? Tak - odpowiada Czuczak. Najpierw jednak resort zdrowia musi odpowiedzieć, czy plany ośrodka dla pedofilów nadal są kontynuowane. A ministerstwo od dłuższego czasu milczy na ten temat.