Biernacki powiedział w RMF FM, że trzeba dać trochę czasu policji i prokuraturze na prowadzenie czynności, a także na ocenę tych działań przez MSW.

W ciągu tego pierwszego kwartału ta sprawa na pewno trafi na posiedzenie naszej komisji - zapowiedział Biernacki. Jak mówił, chodzi o to, by komisja mogła sprawdzić, czy zostały popełnione jakieś błędy, czy nie i co należy poprawić w prawie oraz w jego stosowaniu przez policję i prokuraturę.

Zdaniem Biernackiego, sprawa związana ze śmiercią Magdy nie jest na pewno sukcesem policji. Policja jednak tej sprawy nie rozwiązała, sprawę rozwiązał pan Rutkowski (...) I tu jest też problem i tutaj można czuć małe zawstydzenie, że osoby, które nie mają licencji, mogą mieć prawo i mogą działać jako detektyw - powiedział.

Półroczna Magda zaginęła 24 stycznia. W miniony czwartek jej matka powiedziała Krzysztofowi Rutkowskiemu, że porwania nie było, a dziecko zginęło w wyniku nieszczęśliwego wypadku, wskazała mu jednak niewłaściwe miejsce ukrycia zwłok. W piątek wieczorem Katarzyna W. pokazała policjantom miejsce w Sosnowcu, gdzie ukryła ciało, przysypując je liśćmi, kamieniami i śniegiem.

W sobotę Sąd Rejonowy Katowice-Wschód na dwa miesiące aresztował matkę dziecka. Kobieta odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci półrocznej Magdy.