Kiedyś ze wsi do miasta, dzisiaj odwrotnie

Do 2035 r. miastom ubędzie 2 mln osób. Przeniosą się na prowincję.

wróć do artykułu
  • ~ze wsi
    (2013-06-11 10:21)
    do Warszawiaka - co się martwisz ,co się smucisz jesteś ze wsi na wieś wrócisz
  • ~perun
    (2013-06-11 11:57)
    Klęska demograficzna to najlepsza wizytówka styropianowej rewolucji z 1989.
  • ~straniera
    (2013-06-11 13:04)
    podobają mi się staropolskie synonimy suburb i periphery jeszcze jest outskirts!!! {nawet periferia jest tłumaczone jako outskirts!!! (zapewne ten głupek profesorek nie wie co to znaczy wszystko a zwykła polska wieś to jeszcze co innego - to np. countryside!!!
  • ~kosmitka
    (2013-06-11 13:18)
    o i kolejne staropolskie słowo "province'
  • ~Prawidłó
    (2013-06-11 13:33)
    kuzwa czy juz nie ma myślących??? miasta straciły 330.000? a wsie w tym czasie ile straciły, czy nikt nie powiąże tego z emigracją zarobkową?? fak, wszędzie matoły!!!
  • ~Słona wystające mercedesów
    (2013-06-11 13:56)
    2 miliony Polaków ucieknie na wieś. --- co za bzdura ?!
    2 miliony Polaków ucieknie na wieś. --- powraca w rodzinne strony ...NA OJCOWIZNĘ !
    2 miliony Polaków ucieknie na wieś. --- To była (i jeszcze jest) największa pomyłka "transformacji" , ZBYT SZYBKI AWANS SPOŁECZNY !!
  • ~Renia
    (2013-06-11 14:24)
    Mniej ludzi w miastach, bo coraz mniej ma miasto do zaoferowania. Poza tym dużo ludzi wyjeżdża, a to w inne rejony Polski, a to za granicę, to i liczba mieszkańców się zmienia. Poza tym, jak człowiek młody, to woli centrum, bo i więcej rozrywek, a im starszy, tym mniej mu na tym zależy. Woli wyjść przed dom, porobić w ogródku, wsiąść na rower albo połazić po lesie. Sama wybrałam obrzeża Szczecina. U mnie na Małych Błoniach coraz więcej młodych rodzin z dziećmi. Widać, że ich coraz mniej kusi miasto, a większość i tak ma samochody, więc w razie potrzeby podjadą i załatwią. A komunikacja z centrum i tak jest dobra.
  • ~am
    (2013-06-11 16:34)
    Pseudo eksperci internetowi znowu dali o sobie znac...tych bzdur sie nie da czasem czytac.
    Migracja z miast na wies to nie nowosc, w USA miliony ludzi mieszka na wsiach a dojezdza do miast do pracy. Tyle ze amerykanskie wsie znajdujace sie w bliskim sasiedztwie miast wygladaja inaczej niz polskie. Ladne domy, kanalizacja, nie smierdzi gnojem a na asfalcie nie widac porozrzucanych burakow i blota wywiezionego na oponach traktora
  • ~~am2013-06-11 16:34 z holiwood ?
    (2013-06-11 20:10)
    ~am2013-06-11 16:34 - co ty istota za bzdety wypisujesz o wsi amerykańskiej ? Wieś amerykańską to raczej z holliwoodzkich produkcji znasz !
    Zanim więc , będziesz innych obrażał , sam się ogarnij !

Może zainteresować Cię też: