Wygląda na to, że przed nami ostatni tak upalny weekend. Według najnowszych prognoz, od poniedziałku w Polsce temperatura powietrza zacznie spadać. - Już po niedzieli prognozowane jest ochłodzenie spowodowane napływem chłodniejszego powietrza z północnego-wschodu - mówi IAR synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.

W poniedziałek w całym kraju, z wyjątkiem Małopolski, temperatury spadną już poniżej 30 stopni. We wtorek słupki rtęci pokażą wartości rzędu dwudziestu kilku stopni, a na południowym wschodzie zacznie padać. W środę przelotny deszcz możliwy jest już w całej Polsce.

ZOBACZ PROGNOZĘ DLA TWOJEGO MIASTA >>>

Synoptycy ostrzegają też przed burzami. Dziś zostały wydane ostrzeżenia o burzach z gradem pierwszego stopnia dla województw: pomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego oraz ostrzeżenia o burzach z gradem drugiego stopnia dla województwa dolnośląskiego. Na Dolnym Śląsku może spaść do 50 milimetrów deszczu , a w pozostałych regionach do 30, lokalnie 40 milimetrów. Prognozowane są także silniejsze porywy wiatru do 70-80 kilometrów na godzinę.