Wiek emerytalny do likwidacji? [OPINIA]

| Aktualizacja:

Coraz więcej prominentnych postaci głośno mówi o tym, że wiek emerytalny nie ma znaczenia. Bo on faktycznie w polskim systemie emerytalnym ma o wiele mniejsze znaczenie niż to, czy mamy odpowiedni staż pracy i czy zgromadziliśmy odpowiednio wiele kapitału, by nasza emerytura nas zadowoliła - pisze Piotr Arak Deloitte. 

wróć do artykułu
 • ~tor
  (2017-08-30 09:18)
  Dalej i dalej to pisanie o wieku ,kapitale . Ludzi tych którzy pracują po 30-40 i więcej lat najbardziej wkur...... ia to ,ze tys ludzi nie pracujących ani cięzko a tym bardziej narażając życie otrzymuje nawet 19tys zł emerytury po 15-20 czy 25 latach pracy Bo panisko było prokuratorem wojskowym ,sędziom polisjantem od mediów czy tajnym agentem . Jest to pokażna rzesza ludzi którzy łupią i grabią nasz wspólny budżet pomimo tego ,że setki tys innych pracowników już prawie 20 lat temu straciło swoje przywileje Zajmijcie się tym panowie redaktorzy . Niech przywileje mają tylko Ci co naprawdę ciężko pracują a nie Ci co siedzą za biurkiem czy to w wojsku policji czy górnictwie
 • ~Laura
  (2017-08-30 08:23)
  Jak sie jest zdrowym i ma dobra prace, ktora nie wykancza, to jaki problem ? Kto teraz w Polsce jest w taken sytuacji? Niewielu! Moja siostra pracuje w urzedzie, czasami do 12 godzin dziennie. Praca w biurze, to nie to jak za komuny! Czy sie siedzi, czy sie lezy..... A znacie ten dowcip: spotyka biurwa druga na korytarzu i pyta: tez nie mozesz spac?. Tak, zartowac mozna, ale rzeczywistosc w Polsce czesto jest inna. A ilu ludzi w innych zawodach charuje? Oni tesknia za tym, zeby miec wreszcie spokoj , nie mowiac o chorobach. Ja pracowalam w Laboratorium, wdychalam trucizny 40 lat i teraz jestem wrakiem.
 • ~w.....ny
  (2017-08-30 09:13)
  a jak to się ma do 45 letnich emerytów resortowych ? dlaczego na Zachodzie policjant pracuje jak wszyscy a w Polsce średnio do 45 rż, w dodatku mundurowi składek nie płacą a emerytury kilka razy większe niż cywil po 50 latach pracy. Mundurowi na emeryturach biorą jeszcze dodatki rentowe , czyli emerytura+renta . Urzędnik tez budżetowy ale składki płaci. Nie stać nas na przywileje, żadnego kraju nie stać na 45 letnich emerytów, nawet w USA tego nie ma.
 • ~qqq
  (2017-08-30 08:22)
  To jest dalsze poglębianie patologii dot.wypłacania wczesnych emerytur.. Ktoś przepracuje 25 lat i np. w wieku ok. 50 lat poprosi o emeryturę.I będzie ją brał do końca życia np. do 85 lat, czyli będzie brał emeryturę dlużej niż pracował. które państwo to wytrzyma?
 • ~byla amerykanka
  (2017-08-30 14:16)
  W USA nie ma wieku emerytalnego, oprocz Social Security, ktora dostaje sie od 67mego roku zycia. Idziesz na emeryture kiedy chcesz lub kiedy mozesz sobie na to pozwolic. Wolnosc Tomku w swoim domku. Moze rodakom to be odpowiadalo? Wtedy nie wini sie rzdu za marne pieniadze, tylko jest sie samemu odpowiedzialnym...
 • ~krzysztof
  (2017-08-30 12:54)
  EMERYTURY SĄ TAK NISKIE, ŻE NAWET MĘŻCZYŹNI MOGLIBY ODCHODZIĆ PO 60, ZAROBKI SĄ TAK NISKIE, ŻE PRAWIE CAŁA EUROPA SIĘ ŚMIEJE, URZĘDNIK PAŃSTWOWY ZARABIA 2000, PO 20 LATACH PRACY, KTO BĘDZIE PRACOWAŁ
 • ~10 NA 9 OSÓB - JEST SUPER
  (2017-08-30 10:40)
  PETARDA ! ZABRAĆ WSZYSTKIM EMERYTURY I ODDAĆ ZACHODNIM PRZYJACIOŁOM BY MIELI NA REPARACJE WOJENNE. A NARÓD CO MU ZABRANO WSZYSTKO CO WYPRACOWAŁ ABY STWORZYĆ KASTĘ BOGACZY NIECH SAM ZADBA O STAROŚĆ ALBO PRACUJE DO ŚMIERCI.

Może zainteresować Cię też: