Światowy Związek Żołnierzy AK kontra prof. Cenckiewicz. Radio ZET: Historyk zarzucił weteranowi współpracę z SB

| Aktualizacja:

Do sądu ma trafić pozew, w którym prezes Światowego Związku Żołnierzy AK będzie się domagał przeprosin od prof. Sławomira Cenckiewicza - ustaliło Radio ZET.

wróć do artykułu
  • ~hey
    (2018-07-12 13:17)
    taki z niego profesor jak z maliniaka doktor
  • ~Nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem
    (2018-07-12 13:48)
    Brawo, tępić każde łajdactwo Plugawej Zmiany, nie odpuszczać ani na milimetr! Ani na milimetr!!!
  • ~Alosza
    (2018-07-12 13:41)
    A o dziadku swoim z NKWD jakiś nie wspomni.Oślizgła postać załatwił robotę u Maciarewicza i teraz wszystkie siły skierował na innych a o Antku ,czy faktycznie współpracował z GRU jakoś cicho
  • ~opinia extra
    (2018-07-12 14:11)
    Za niskie żądania kary dla Cenckiewicza. Od kiedy on profesorem jest? Maliniak go mianował? No to gratulacje za taki tytulik zrównany z g.....
  • ~Mark Twain
    (2018-07-12 16:00)
    Nie ma nic gorszego w takiej instytucji, niż politycznie zaangażowany historyk.
  • ~Edi
    (2018-07-12 14:27)
    Profesor C.niszczy ludzi!!!
  • ~md
    (2018-07-12 13:29)
    Jeżeli Światowy Związek Żołnierzy AK reprezentuje mecenas koń, to już samo to świadczy, że sprawa jest dęta. Trzeba pamiętać, że środowiska kombatanckie i polonijne były i są zinfiltrowane przez wtyki PRL i III RP.
  • ~IIWW
    (2018-07-12 13:10)
    Jak nazywa sie ten prezes, ktory wydawal kolegow
  • ~whatever
    (2018-07-12 14:00)
    Ale co do meritum - współpracował, czy nie nie współpracował? Proszę tutejszych ekspertów o konkretne opinie.
  • ~josef K
    (2018-07-12 15:03)
    __ta ubecka gangrena jest wszedzie od SN do weternow. Wypalic goracym zelazem ta swolocz
  • ~Don Carlos
    (2018-07-12 17:02)
    To jest dopiero maskarada ubeckiego potomka, jaki prawy, jaka hiena, zerująca i babrząca się w cudzych odchodach. Przyjdzie i na niego kres, jak ujawnią archiwa KGB lub FSB.
  • ~stary
    (2018-07-12 19:52)
    Kiedy słyszę słowo ,,Cenckiewicz", to mam ochotę splunąć. Nie mogę, bo słyszę to słowo w mieszkaniu i żona mi zabrania ,ze względu na higienę.
  • ~Były młody mwojak
    (2018-07-12 19:37)
    Cenckiewicz spełnia rolę inkwizytora. Poza służbą dla Pisu , żadnej zaszczytnej służby dla kraju nie czynił.W wojsku zapewne nie służył , granic Polski nie bronił. Marzy mu się spalenie na stosach tych wszystkich, którzy jako młodzi ludzie wcieleni do różnych formacji wojskowych, sumiennie służyli Ojczyźnie, takiej, jaką wówczas miel, uznawanej przez wszystkie kraje świata.
  • ~Kresowiak
    (2018-07-12 20:07)
    Cenckiewicz domagał się zlikwidowania nazwy ulicy ,,,Ludowego Wojska Polskiego"". Tacy ,,patrioci" rodzą się w Polsce i działają w IPN.To ,,reformator" który chciałby przemianować nazwy ulic polskich miast ,polskich gór i rzek oraz , lotnisk, stadionów i obdarzyć obecną Polskę mianem braci, jednego już zimnego i drugiego, jeszcze świeżego.
  • ~JOJO
    (2018-07-13 08:42)
    Jestem ciekaw CO...albo KTO...trafi Cenckiewicza...w "splot słoneczny"...
  • ~Przyszły szef tejże organizacji
    (2018-07-12 22:47)
    Ten histeryk rzucając insynuacje na prawo i lewo zachowuje się tak jakby chciał odwrócić uwagę od czyjejś - kogoś. Innego ubeckiej przeszłości. Niech zgadnę czyjej ? Może tez koledzy tu piszący nasuną jakieś pomysły:-))))
  • ~miecio34
    (2018-07-12 16:39)
    brawo swiatowy zwiazek kombatantow ak nie mogliscie sobie wybrac godnego adwokata jaruzel z kiszczakiem i WRON teraz maja wielka libacje ku czci dzieci i wnukow komunistow i spiewaja sto lat brawo brawo
  • ~motek
    (2018-07-13 05:03)
    Ojciec Kaczyńskiego też był ponoć w AK. A od komunistów dostał dom, posadę, nawet główne role dla synalków w filmie o złodziejach księżyca... Dziwne, co?
  • ~Ojczulek M.P.
    (2018-07-13 00:45)
    Mam pytanie: dlaczego Komuniści nie WYKOŃCZYLI tego AK.KTO ZA NIM Stał ,komu służył. Lepsi od Niego poszli do piachu. Bieruta klika hurtem ICH do ,,bozi" wysyłała.
  • ~ARAB
    (2018-07-13 00:09)
    To on przeciesz jest boczna sila mafi KACZYNKIEGO

Może zainteresować Cię też: