Na 24 stronach gazety czytelnicy znajdą najświeższe i najciekawsze informacje z kraju, wiadomości z Irlandii, a także obszerny serwis sportowy na Euro 2008. "Fakt dla Irlandii" będzie też publikował poradniki i praktyczne informacje dla mieszkających tam Polaków.

"Chcemy, by nasi rodacy, czytając <Fakt> za granicą, poczuli się tak, jakby byli w Polsce, gdzie zostały ich rodziny. Będziemy też pomagać czytelnikom robić kariery i zarabiać pieniądze na obczyźnie" - obiecuje redaktor naczelny "Faktu dla Irlandii" Jan Domaniewski.

Gazetę będzie można kupić w większości dużych irlandzkich miast, w tym w Dublinie, Cork, Limerick, Galway, i Waterford. "Fakt dla Irlandii" będzie dostępny w supermarketach i innych sklepach w okolicach zamieszkałych przez polską społeczność - w sumie w 2000 punktów sprzedaży prasy. Ma kosztować 1 euro.

Kolejne wydania "Faktu dla Irlandii" ukażą się w środę 11 czerwca i w sobotę 14 czerwca. "W ten sposób rodzi się nowa gazeta. Wierzę mocno, że odniesiemy taki sam sukces, jak nasz rodzimy <Fakt> w Polsce" - mówi Jan Domaniewski.

Wydawany od czterech lat "Fakt" niemal od samego początku stał się największą gazetą w Polsce. Według Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, "Fakt" sprzedawał w kwietniu tego roku ponad 513 tysięcy egzemplarzy dziennie, podczas gdy "Gazeta Wyborcza" prawie 413 tysięcy, a "Super Express" - niecałe 203 tysiące.