W tym roku o ten niezbyt zaszczytny tytuł walczą:

Rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski.
Podczas strajku policjantów, którzy w proteście przeciw głodowym pensjom przysyłali do KGP widelce, zapytany, co komenda zrobi z nadesłanymi sztućcami, odpowiedział: "Trzeba zapytać się w bufecie".

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni aspirant sztabowy Tadeusz J.
Podczas rozliczania patrolu pieszego ze służby uznał, że spokój podczas patrolu nie uzasadnia za słabych wyników. Kazał policjantom wrócić na ulicę i patrolować tak długo, aż wrócą z lepszymi wynikami.

Pierwszy Zastępca Komendanta z KPP Oświęcim
Wezwał na rozmowę dyscyplinarną policjanta za to, że "w nocy około godziny 1.00 w małej miejscowości na stacji benzynowej, nie wykonując żadnych czynności z udziałem osób trzecich, spożywał loda w radiowozie".

Maciej Karczyński, rzecznik zachodniopomorskiego komendanta
Powiedział, że policjanci są wygodni i przez to przynoszą do pracy swój sprzęt, a przecież mają do dyspozycji nowoczesne maszyny do pisania i nie potrzebują komputerów.

Na razie w internetowym głosowaniu (74 głosy) wygrywa Karczyński.

Złote Pały przyznawane są od 2006 roku. Co miesiąc przyznawana jest Pała Miesiąca, a spośród tych "zwycięzców" wyłaniani są nominowani do Pały Roku. Historyczną, bo pierwszą Złotą Pałą został w styczniu 2006 roku były zastępca komendanta głównego Marek Hebda, który w nowosądeckim supermarkecie chciał ukraść ładowarkę do telefonu komórkowego.

Innymi nagrodzonymi byli też m.in. :
Komendant policji w Wołominie, który zażądał pisemnego wyjaśnienia, czemu... policyjne psy szczekają w kojcach. Przewodnicy psów tłumaczyli komendantowi, że cztery psy potrafią porozumiewać się między sobą poprzez szczekanie i nie potrafią robić tego szeptem.
Szef toruńskiej komendy Janusz Brodziński, który wydał specjalną instrukcję dla młodych funkcjonariuszy, aby podczas interwencji domowych... ściągali buty.

Pomysłodawcą konkursu jest jeden z aktualnych szefów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Nie zdecydował się jednak, by rozszerzyć go na tę służbę.