Nie wiadomo, czy Farfał wyrobi się z realizacją swych planów, bo minister skarbu ma w poniedziałek ogłosić, kto będzie jego przedstawicielem w Radach Nadzorczych TVP i Polskiego Radia Po ogłoszeniu tej decyzji możliwe będzie m.in. zwołanie posiedzenie Rady Nadzorczej TVP. W ten sposób zostanie otwarta droga do usunięcia z telewizji Piotra Farfała.

Tymczasem wniosek o koncesję na nadawanie nowego kanału TVP Parlament ma wpłynąć do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w ciągu najbliższych dni. Informacją zwiastującą inwestycję, była dzisiejsza depesza „Pressserwisu” o tym, że stacja TVP Info nie będzie już nadawała obrad Sejmu. Istniejący kanał ma się ograniczyć do nadawania tzw. fleszów parlamentarnych. Relacjami z Sejmu, Senatu oraz obrad komisji parlamentarnych, ma się zająć jedynie TVP Parlament.

Farfał stwierdził, że "politycy nie mają się czego obawiać" w związku z likwidacją transmisji w TVP Info. "Jeśli KRRiT przyspieszy procedurę koncesyjną, to jesteśmy w stanie wystartować z TVP Parlament w ciągu kilku tygodni" - dodał Farfał.

"Będzie to kanał ogólnie dostępny. Każdy, kto będzie chciał, będzie mógł go oglądać. To jest m.in. zobowiązanie wynikające z tego, co napisał rządowy zespół ds. cyfryzacji, postulując utworzenie przez telewizję publiczną takiego kanału. Wychodzimy naprzeciw tym postulatom" - podkreślił Farfał.