W Miłomłynie odsłonięto pomnik Danuty Siedzikówny "Inki"

Pomnik Danuty Siedzikówny "Inki", sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej i jednej z najbardziej znanych ofiar stalinowskiego terroru, odsłonięto w sobotę w Miłomłynie. Uroczystość odbyła się w przeddzień 70. rocznicy jej śmierci.

wróć do artykułu
  • ~pik
    (2016-08-30 19:54)
    jakoś Hubala awansu ie dostał mimo że bohater. a tutaj jacyś psychole mordują chłopów nauczycieli zostali "bohaterami".prawda jest taka że ponoć te truchla nie są tymi których się chowa.
  • ~no tak
    (2016-08-30 15:40)
    Będą miały psy co obszczywać !
  • ~Ojciec
    (2016-08-29 10:45)
    Szkoda dziewczyny jak każdego człowieka. Większość młodych w jej wieku przechodzi "okres buntu". Jej bunt był całkowicie uzasadniony, tyle, że miała pecha trafić na nadgorliwych funkcjonariuszy. Oby pamięć o Tobie Inko nigdy nie zagasła ! Pomnik jej pamięci nie jest żadnym nadużyciem.
  • ~Szyba
    (2016-08-29 06:24)
    Co tu pisać , nad taką postacią można tylko głęboko się pochylić i zadać sobie pytanie ,czy mnie było by na takie bohaterstwo stać !? Spoczywaj w spokoju Danusiu .
  • ~rmi
    (2016-08-28 15:45)
    jakby wyglądała walka żołnierzy wyklętych gdyby nie powstanie warszawskie siły które mieliby do dyspozycji byłyby większe
  • ~E tam...,..,..
    (2016-08-28 14:10)
    Kolejna niepotrzebna śmierć. Tym się kończy wciąganie młodych nieświadomych ludzi do różnych bojówek paramilitarnych. Niedaleko mam wieżę spadochronową w Katowicach , w 1939r. zginęli tam harcerze, którzy próbowali ostrzeliwać wojska Wermachtu. Mieli ich jak na widelcu wystarczył jeden strzał z działa polowego. Nie wiem czy czczenie ofiar głupoty jest społecznie pożądane. W kulturze islamu też mamy młodocianych samobójców. Czy to kolejny krok w kierunku islamizacji Polski? We Lwowie też były te tzw. Orlęta, kolejna niepotrzebna tragedia. Inka to kolejny przypadek wykorzystania młodej naiwnej osoby, przez świadomych ryzyka dorosłych.
  • ~andrzej
    (2016-08-28 11:35)
    Przypomnijcie sobie co o Polsce wygadywał Kaczmarski w Australji.
  • ~andrzej
    (2016-08-28 11:26)
    Prosiłem o powściągliwość! ~no tak - spadaj bo napiszę co można o tobie sądzić!
  • ~x ten co zawsze
    (2016-08-28 08:11)
    Kaczmarski śpiewał: "Kar nie będzie dla przeciętnych drani A lud ofiary złoży nadaremnie Przestępców będą grzebać z honorami Na bruku ulic nędza się wylegnie". Wszystko się sprawdziło.
  • ~szeregowy
    (2016-08-28 07:46)
    Do notak.Nienazwę Ciebie swołoczą,albowiem byłby to niezasłużony komplenemt,synu pladzi i alfonsa.
  • ~no tak
    (2016-08-28 06:12)
    Może bladź świętą zrobią ?
  • ~andrzej
    (2016-08-27 18:03)
    Pit prosiłem o powściągliwość.
  • ~andrzej
    (2016-08-27 17:45)
    Tylko nie róbcie tutaj wpisów niestosownych. Pozdrawiam
  • ~szeregowy
    (2016-08-27 17:39)
    Wspaniała i tragiczna postać jak i całej Jej rodzin y.Ojciec wywieziony do łagrów zmarł w Armi Andersa w Iranie.matkę zamordowało gestapo tak jak i siostrę,a na Niej dokonano mordu sądowego/w chwili skazania i wykonania wroku nie miała 18 lat.
  • ~szeregowy
    (2016-08-27 17:38)
    Wspaniała i tragiczna postać jak i całej Jej rodzin y.Ojciec wywieziony do łagrów zmarł w Armi Andersa w Iranie.matkę zamordowało gestapo tak jak i siostrę,a na Niej dokonano mordu sądowego/w chwili skazania i wykonania wroku nie miała 18 la.