Poszukiwanie Bursztynowej Komnaty w Mamerkach. Tajemnica ukrytego tunelu rozwiązana

W kompleksie bunkrów w Mamerkach otwarto nieczynną od lat studzienkę. Zbudowany z cegły klinkierowej tunel okazał się być pusty. Dzierżawca obiektu liczył, że znajdzie w tunelu artefakty z czasów II wojny światowej, a może nawet Bursztynową Komnatę.

wróć do artykułu
  • ~nomen
    (2019-04-29 08:07)
    Spytaliby Kaczyńskiego , to już dawno by znaleźli. Wszak Jarozbaw wie wszystko!
  • ~Hmmm
    (2019-04-27 13:04)
    Naruszanie dobra niemieckiego spowoduje targowicką lawine donosów..
  • ~staszek
    (2019-04-27 15:18)
    Stary trik aby ściągnąć turystów
  • ~Polska, Polska, Polska !!!
    (2019-04-27 13:29)
    Spoko, spoko - Zloty pociag spod Walbrzycha zostal znaleziony przez naszych fachowcow i tak samo zostanie znalezione archiwum Wehrmachtu. Niemcy trzesa juz portkami ze strachu !
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-04-27 20:42)
    Jak turysci beda sie zjezdzac, to przy ktorej drodze mam stanac?
  • ~oo
    (2019-04-27 16:43)
    Pomysł na ściągnięcie turystów do Mamerek dobry i sprawdzony. Ale dam głowę, że sami nie wierzą w te bzdety o archiwum i porcelanie.
  • ~rysiowy
    (2019-04-27 19:20)
    dlaczego się Niemców nie zapytają, gdzie mają szukać.. ;-)
  • ~Coco
    (2019-04-28 11:55)
    Zamiast komnaty - niemiecka porcelana (za prababki nazywano tak nocniki). Triumf historyczny!
  • ~zszokowany czytelnik
    (2019-04-27 17:17)
    Możliwe, że odnalezione zostaną także nocniki i kaczki, które używali niemieccy oficerowie, nie tylko niemieckiej narodowości ;)
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-04-28 14:16)
    Jak ktos wytropi moje archiwum, to wiele zon, matek, corek, tesciowych, partii politycznych i organizacji religijnych....bedzie zaskoczonych.
  • ~Peter
    (2019-04-30 02:09)
    Po pobycie Ruskich chcą znaleźć jeszcze jakąś zastawę? I do tego jeszcze tajne dokumenty? Rzewne Jaja.....
  • ~jaity
    (2019-06-10 17:18)
    Sezon ogórkowy rozpoczęty!
  • ~Look
    (2019-06-10 17:53)
    Taka komnata jak ten zloty pociag w Sudetach? . Abuhahahahaha abuhahahaha
  • ~Misio.,,,....,,,,..,,,.
    (2019-04-29 02:08)
    Szykuje się kolejna okrągła rocznica zamachu na Adolfa. Można niemieckim turystom tłumnie przyjeżdżającym na wspominki w lipcu, sprzedawać talerze ze swastyką za 1000 zł. Niemiec to kupi, a z jednego talerz będą dwie 500+. Kaczor to ma łeb.
  • ~Pacjent PiSowskej Kliniki
    (2019-04-30 09:36)
    .... gdyby nie II wojna swiatowa to Polska by nie istniala . Niemcy + Ruskie dokonalyby rozbioru w 39 i po ptakach.... :-/
  • ~dabek
    (2019-05-03 10:42)
    Szukajta szukajta a moze znajdzieta....
  • ~masmba
    (2019-04-29 08:32)
    "Możliwe, że odnaleziona zostanie także porcelana, której używali nazistowscy oficerowie - informuje Muzeum." A ci oficerowie to byli żołnierzami polskiej armii?
  • ~skorpionx
    (2019-06-10 18:12)
    Przed kilku laty w jednym z programow telewizyjnych w RFN bylo cos o tej zaginionej bursztynowej komnacie. Niemcy mieli ja schowac w piwnicach jednego z zamkow w obecnym okregu kaliningradu. W zamku tym radzieccy zolnierze w ramach hulanki pijackiej rozniecili pozar i ta zaginiona bursztynow komnata sie spalila. Podobno sami Rosjanie to wiedza ale graja komedie z jej poszukiwaniem.
  • ~gorszy sort
    (2019-05-10 14:49)
    Ach te "polskie" tropy. Wyżej sr..... niż d..... mają, jak zwykle! Przepraszam za kolokwializmy, ale szału dostaję od tego narodowego mitomaństwa.
  • ~md
    (2019-06-10 20:07)
    Drzewo trzeba usunąć,ale płytę 100 kg bez większego trudu podniesie Pudzian.
  • Policja

    Za ten manewr stracisz prawo jazdy. "Kierowcy często robią to bezwiednie i zapominają"

  • Jazda na światłach mijania w dzień przez cały rok jest obowiązkowa

    Koniec jazdy na światłach w dzień przez cały rok? Mamy decyzję ministerstwa

  • Fabryka Opla w Gliwicach

    Czarne chmury nad gliwicką fabryką Opla. "Handelsblatt" ostrzega przed planami prezesa PSA

Zobacz więcej