Rosja publikuje DOKUMENTY o II wojnie dotyczące Polski. "Zmieniają całkowicie wyobrażenia o pakcie Ribbentrop-Mołotow"

| Aktualizacja:

Ministerstwo obrony Rosji opublikowało zestaw dokumentów archiwalnych z czasów II wojny światowej, zamieszczając je na specjalnej stronie internetowej dotyczącej paktu Ribbentrop-Mołotow. Jako cel publikacji resort wskazał "ochronę prawdy historycznej".

wróć do artykułu
  • ~twer
    (2019-11-06 16:16)
    nikt nie uwierzy agresorom już nigdy to wiemy i dzieciom przekażemy.
  • ~KtoTo
    (2019-11-01 14:27)
    Bardzo ciekawe... że im ciągle w głowie mamipulacje. Niektórzy uwierzą!
  • ~dziki
    (2019-10-29 11:16)
    Ruska prawda i ruski mir!
  • ~tak jest
    (2019-10-15 00:42)
    zapominali dodać że siedzą w kieszeni czerwonego barona co go czerwony szyld uwiera i jak się wcieka że Polacy żyją raz szwaba raz rosje wysyła,stawiałbym zakład że znowu Niemiec ruch pierwszy dokona jak Izrael wodą wytruje połowę polski z wodociągów,co napiszą i tak bywa...
  • ~Kuba
    (2019-10-05 21:47)
    Rosja radziecka była naszym wrogiem i zachowała się, jak wróg. O co tu mieć pretensje? Gdyby przyjaciel wbił nam nóż w plecy? Ale wróg? A co, myśmy nie skorzystali z okazji, aby zająć Zaolzie? Z rosyjskiego punktu widzenia to było uzasadnione działanie. Niepotrzebną i nie uzasadnioną zbrodnią to był Katyń i o to należy mieć pretensje.
  • ~Bingo
    (2019-09-30 15:24)
    W Prawdie niet izwiesji, a w izwjestji niet prawdy.
  • ~Oskar
    (2019-09-26 17:57)
    To się ośmiałem nawet, jeśli prawda nie zmienienia to faktu, że w 1939 roku Rosja Sowiecka zaatakowała Polskę razem z Niemcami Nazistowskimi i zaczęła się okupacja Polski trwająca teoretycznie do 1989 roku. I nie zmienia to faktu mordowania Polskich elit czasie wojny w Katyniu i po wojnie.
  • ~Ryszard 59
    (2019-09-22 13:10)
    "Jednak dokument, który prezentuje w formie skanu ministerstwo obrony, z powodu jakości czcionki maszynopisu jest trudny do odczytania."A jakże podobnie jak "czarna skrzynka" z tupolewa.
  • ~kris-kross
    (2019-09-19 14:55)
    Teraz widzimy skad PiS bieze wzorce. Tez klamia, przeinaczaja historie i odwracaja kota ogonem
  • ~POgonić
    (2019-09-16 16:58)
    Kacapy zawsze były tak wiarygodne jak POlskojęzyczne zapr zaństwo i zdra da.
  • ~Gregor
    (2019-09-16 15:16)
    Piepszoty wypisuja. Kto uwierzy tym pospolitym klamcom?
  • ~madry leming
    (2019-09-14 13:32)
    Sa malo inteligentni. bp to, co Polske naprawde obciaza, to wspolny polsko-niemiecki najazd na Czechy zima 1939 roku.
  • ~Hi Am
    (2019-09-14 08:21)
    Ja widze w zachowaniu Polski w 38 duzo ze tak powiem bledow. Inne panstwa widzialy polske w 38tym wtedy po prostu jako agresora jak niemcy. Polska stala sie ofiara dopiero we wrzesniu 39tym. Inni widzieli to jako karme. Faktem jest ze byla zbrodnia i kara. Za zbrodnie odpowiedzialy niemcy a za kare rosja i polska przesunely granice. Problemy wschodnich ziem polski ( i tak by tam byla druga jugoslawia jakby nie wydarzenia z 39tego) zostaly rozwiazane i do "pomaranczowej rewolucji ucichly. Dzisiaj polska chce dodatkowych kar dla niemcow ( reparacje ) i wysyla swoich na Majdan zeby ten spokoj na Ukrainie rozwalic. Pytanie po co? Czy nasza polityka zagraniczna zblizyla sie juz do tej z 1938 roku?
  • ~buc
    (2019-09-14 06:42)
    tylko wypowiedzi jarka ,mateo sa historycznie najprawdziwsze z prawdziwych.to jedyni monopolisci na prawde i tylko prawde.mam klopot ze zbiorem uzawanych ongis wybitnych historykow albowiem ich podania roznia sie od prawd gloszonych przez wymienionych prorokow.zaiste jestem czlowiekiem malej wiary ,skoro mam watpliwosci.pomozcie.pomozecie??????
  • ~Lus
    (2019-09-12 22:12)
    KAŻDY MORDERCA MÓWI ŻE JEST NIEWINNY.
  • ~Roy
    (2019-09-11 17:48)
    A co do cieszących się Ukraińców na widok wkraczających Rosjan to powiem, że cieszyli się po wielokroć bardziej kiedy wkroczyli Niemcy i przepędzili Rosjan i to nie była udawana radość, wie o tym każdy kto choć trochę interesuje się historią.
  • ~Tomash
    (2019-09-11 11:48)
    Ciekawe jaki komentarz do morderstw w Katyniu odsłonią, czy dalej utajnia tą sprawę
  • ~z
    (2019-09-11 07:17)
    Co za bzdury! I ta nieczytelna czcionka w rzekomym dokumencie. Kto w to uwierzy?
  • ~X men
    (2019-09-10 20:42)
    Co nie zmienia faktu napasci na Polske i spowodowania smierci 20mln ludzi. Mozecie kacapy kombinowac papierami, ale to wy rozpoczeliscie rozlew krwi i nic tego nie zmieni.
  • ~809iopkl,.
    (2019-09-10 20:23)
    Biedni Polacy......wcisnieci w wizje paktu R-M z jednej strony zza Odry a z drugiej zza Buga.......Polscy naukowcy nie wiedza jak bylo, wiec dalej beda sie szarpac miedzy tymi wersjami........Wstyd!. Moze po prostu przyjac teorie angielsko-amerykanska?
  • Tadeusz Kościński

    Londyńska kariera nowego ministra finansów. Pracował w instytucji wykorzystywanej przez SB

  • Miejsce śmierci 21-latka w Koninie

    Śmiertelne postrzelenie w Koninie. "Brak dowodów na to, że 21-latek miał narkotyki"

  • Alaksandr Łukaszenka

    Łukaszenka: Nie kłamcie Polakom, że my tu z Rosją chcemy wysłać przeciwko wam czołgi. Po cholerę nam taki sojusz?

Zobacz więcej