Rosja publikuje DOKUMENTY o II wojnie dotyczące Polski. "Zmieniają całkowicie wyobrażenia o pakcie Ribbentrop-Mołotow"

| Aktualizacja:

Ministerstwo obrony Rosji opublikowało zestaw dokumentów archiwalnych z czasów II wojny światowej, zamieszczając je na specjalnej stronie internetowej dotyczącej paktu Ribbentrop-Mołotow. Jako cel publikacji resort wskazał "ochronę prawdy historycznej".

wróć do artykułu
  • ~POgonić
    (2019-09-16 16:58)
    Kacapy zawsze były tak wiarygodne jak POlskojęzyczne zapr zaństwo i zdra da.
  • ~Gregor
    (2019-09-16 15:16)
    Piepszoty wypisuja. Kto uwierzy tym pospolitym klamcom?
  • ~madry leming
    (2019-09-14 13:32)
    Sa malo inteligentni. bp to, co Polske naprawde obciaza, to wspolny polsko-niemiecki najazd na Czechy zima 1939 roku.
  • ~Hi Am
    (2019-09-14 08:21)
    Ja widze w zachowaniu Polski w 38 duzo ze tak powiem bledow. Inne panstwa widzialy polske w 38tym wtedy po prostu jako agresora jak niemcy. Polska stala sie ofiara dopiero we wrzesniu 39tym. Inni widzieli to jako karme. Faktem jest ze byla zbrodnia i kara. Za zbrodnie odpowiedzialy niemcy a za kare rosja i polska przesunely granice. Problemy wschodnich ziem polski ( i tak by tam byla druga jugoslawia jakby nie wydarzenia z 39tego) zostaly rozwiazane i do "pomaranczowej rewolucji ucichly. Dzisiaj polska chce dodatkowych kar dla niemcow ( reparacje ) i wysyla swoich na Majdan zeby ten spokoj na Ukrainie rozwalic. Pytanie po co? Czy nasza polityka zagraniczna zblizyla sie juz do tej z 1938 roku?
  • ~buc
    (2019-09-14 06:42)
    tylko wypowiedzi jarka ,mateo sa historycznie najprawdziwsze z prawdziwych.to jedyni monopolisci na prawde i tylko prawde.mam klopot ze zbiorem uzawanych ongis wybitnych historykow albowiem ich podania roznia sie od prawd gloszonych przez wymienionych prorokow.zaiste jestem czlowiekiem malej wiary ,skoro mam watpliwosci.pomozcie.pomozecie??????
  • ~Lus
    (2019-09-12 22:12)
    KAŻDY MORDERCA MÓWI ŻE JEST NIEWINNY.
  • ~Roy
    (2019-09-11 17:48)
    A co do cieszących się Ukraińców na widok wkraczających Rosjan to powiem, że cieszyli się po wielokroć bardziej kiedy wkroczyli Niemcy i przepędzili Rosjan i to nie była udawana radość, wie o tym każdy kto choć trochę interesuje się historią.
  • ~Tomash
    (2019-09-11 11:48)
    Ciekawe jaki komentarz do morderstw w Katyniu odsłonią, czy dalej utajnia tą sprawę
  • ~z
    (2019-09-11 07:17)
    Co za bzdury! I ta nieczytelna czcionka w rzekomym dokumencie. Kto w to uwierzy?
  • ~X men
    (2019-09-10 20:42)
    Co nie zmienia faktu napasci na Polske i spowodowania smierci 20mln ludzi. Mozecie kacapy kombinowac papierami, ale to wy rozpoczeliscie rozlew krwi i nic tego nie zmieni.
  • ~809iopkl,.
    (2019-09-10 20:23)
    Biedni Polacy......wcisnieci w wizje paktu R-M z jednej strony zza Odry a z drugiej zza Buga.......Polscy naukowcy nie wiedza jak bylo, wiec dalej beda sie szarpac miedzy tymi wersjami........Wstyd!. Moze po prostu przyjac teorie angielsko-amerykanska?
  • ~Szok
    (2019-09-10 15:43)
    Kacapy kłamali i zabijali cały czas od zawsze . Teraz wybielają krwawą prawdę o 1939 roku . Mordercy i bestie tak samo było w Katyniu.
  • ~Śpioch
    (2019-09-10 12:34)
    No jak Woroszyłow i inni Krasnoarmiejcy tak napisali to to musi być prawda i tylko prawda a może nawet i g..no prawda
  • ~Nie wyszło
    (2019-09-10 12:34)
    Brakuje mi rozwinięcia tej myśli, że Rosja z Niemcami chciały zaprowadzić pokój na całym świecie, lecz niestety alianci nie poznali się i zaprowadzili swój.
  • ~Voland
    (2019-09-10 11:27)
    Wychodzi na to że rosjanie zaatoakowali Polskę przez swoje wyimaginowane poczucie zagrożenia. Co to ma wspólnego z prawdą historyczną.
  • ~Author
    (2019-09-10 10:53)
    Skoro mają wiedzę i dojumenty potwierdzające te rewelacje to dlaczego czekali z tym tyle lat zamiast rozwiać wątpliwości już dawno i uciąć spekulacje. W tym kraju nic nie jest prawdziwe. Od artystów po polityków od biznesmenów po obywaleli. Dlaczego akurat te dokumenty miałyby być wiarygodne, dlacze te i dlaczego właśnie teraz?
  • ~gringos
    (2019-09-10 10:34)
    Skoro Ruscy tacy niewinni to czemu po aneksji wschodniej Polski zaczęli masowo morować i wywozić Polaków na Syberię współpracować NKWD z Gestapo w likwidacji Polaków. A skoro ruscy teraz twierdzą że W.B. i Francja nie chciały wspólpracować ze Stalinem to czemu Stalin Zwolennika porozumienia z Francją i Wielką Brytanią Maksima Litwinowa, Stalin odwołał jednak 3 maja 1939 r. ze stanowiska ministra spraw zagranicznych. Na jego miejsce mianował Wiaczesława Mołotowa, jednego ze swoich najbliższych współpracowników, który od dawna namawiał go do nawiązania bliskiej współpracy z Berlinem.
  • ~jaity
    (2019-09-10 09:44)
    Każde państwo ma prawo działać we własnym interesie, a inne państwa oceniać to działanie z punktu widzenia swojego interesu. Nie zawsze te interesy są zbieżne, inaczej nie dochodziłoby do konfliktów i wojen. Problemem są organizacje międzynarodowe, teoretycznie mające strzec sprawiedliwości, w praktyce pozostające pod wpływem najsilniejszych lobbystów.
  • ~df423423
    (2019-09-10 09:37)
    7Bardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// sites.social/andrzej2
  • ~Lincoln
    (2019-09-10 09:17)
    Ukraińcy to jednak wesoły naród cieszyli się jak wkraczała armia czerwona potem jak Rosja zabierała im krym też sie ludność cieszyła, ciekawe kiedy przstana sie cieszyć jak wojsko Rosyjskie bedzie pod Kijowem?

Może zainteresować Cię też:

  • F-35

    Zakup F-35 to wolna amerykanka. W budżecie resortu obrony nie ma wolnych środków

  • Ksiądz

    Podwójny rocznik wypycha religię ze szkół? "Nigdy dotąd nie dotyczyło to całych klas"

  • Prof. Andrzej Zybertowicz

    Zybertowicz o zawieszeniu Nalaskowskiego: Abdykacja rozumu. Podobnie było z reakcją na książkę Cenckiewicza o Wałęsie

Zobacz więcej