Reklama
Reklama
Reklama

Marszem upamiętnili ludobójstwo na Polakach. "Nie dla pomników UPA w Polsce", "Bandera STOP"

73 lata po tak zwanej krwawej niedzieli - kulminacji zbrodni popełnionych przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach mieszkających na Kresach Wschodnich - przez Warszawę przeszła demonstracja. Manifestanci domagali się między innymi uznania rzezi wołyńskiej, w której zginęło ponad 100 tysięcy Polaków, za ludobójstwo. Sprzeciwiali się również uznawania Stepana Bandery, przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) za ukraińskiego bohatera narodowego walczącego o niepodległość Ukrainy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
ludobójstwo rzeź wołyńska wolyn zbrodnia wołyńska Rzeź zbrodnia
Reklama

Komentarze (10)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Jan Z Oleśnicy
  2016-09-22 15:23
  Nie ograniczajmy ludobójstwa w Małopolsce Wschodniej do woj. wołyńskiego -było to największe województwo II RP, podobnie jeź. Narocz było wtedy największym jeziorem II RP. Mordowano na Podolu, Ziemi Lwowskiej, Stanisławowskiej ,a na Rzeszowszczyźnie jeszcze w PRL do roku 1947- m/innymi żołnierz na urlopie w mundurze wracając od narzeczonej nocą został zamordowany poderżnięciem gardła w pow. sanockim- wszyscy którzy byli w czynnej służbie- zastanówmy się nad tą tragedią. Od wojny Ukraińcy /jeszcze niedawno Rusini/zakłamują w podręcznikach i szkołach historię stąd dzieci, młodzież nie jest świadoma prawdy. Czytających Państwa proszę -pamiętajcie granica cywilizacji jest nie do pokonania. Na tamtych terenach nie pierwsze to ludobójstwo nas Lachów! Przyjaźń w izolacji z Ukrainą to jedyna rada i nauki płynąc z historii Rzeczypospolitej.
  0
  zgłoś
 • zagrycha
  2016-07-12 06:58
  brawo duch w narodzie nieginie na pohybel banderowcom kiedy sie skoniczy okupacja lwowa
  2
  zgłoś
 • Piotr
  2016-07-12 01:05
  Mieszkam w Australii. Dzisiaj rano ogladalem widomosci z Polski, a dokladnie Polsat News (co prawda nadawne sa z kilku godzinnym opoznieniem, ale i tam polska polonia serdecznie za to dziekuje). Polgodzinny program prawie w calosci poswiecony byl pilce noznej. Co prawda Gawryluk ubrana na czarno cos tam pod koniec programu baknela o Rzezi Wolynskiej, ale to trwalo zaledwie pare sekund. Co za wstyd! Za to rosyjska audycja nadawana pol godziny tuz rzed polska audycja w bardzo spokojny i umiarkowany sposob przypomnialo o tym, co sie dzialo w 1943 roku na Wolyniu. Bez zadnych uszczypliwoscipod polskim aresem. Jest mi naprawde wstyd, ze Polacy zapomnili o tym co sie tam dzialo. Ale zawsze tak jest, ze ci co zapominaja historie, beda mieli ja spowrotem...
  2
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • ciekawski
  2016-07-11 21:27
  A jaki jest ich stosunek do Putina?
  10
  pokażukryj odpowiedzi (2)
  zgłoś
 • ˙˙˙ɥɔɐɯǝlqoɹd o ǝıɔǝıʍ ʎʍ oɔ
  2016-07-11 20:31
  Warto przypomnieć jak wielki patryidiota Jarosław Kaczyński stojąc na Majdanie w jednym szeregu z potomkami UPA wykrzykiwał z nimi ,trzymając ich za ręce, „Sława bohaterom!” i „Ukraina ponad wszystko!”
  7
  pokażukryj odpowiedzi (2)
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama