Onet pisze, że dotarł do wyniku pozytywnego testu Jacka Kurskiego. "Badanie o numerze CN68343232 zostało wykonane 14 grudnia o godz. o 17:44. Ponieważ zlecenie było na cito, wynik był gotowy już kilka godzin później, o 22:41" - czytamy na portalu.

Reklama

W tym momencie prezes TVP powinien od razu udać się na 10-dniową kwarantannę.

"Za złamanie przepisów i samowolne przerwanie izolacji sanepid może nałożyć karę w wysokości nawet 30 tys. zł. W przypadku Jacka Kurskiego 10-dniowy okres izolacji mijał 24 grudnia, czyli dopiero dziś" - czytamy w Onecie.

Odpowiedź TVP

Reklama

"Informacje na temat stanu zdrowia Pana Prezesa [pisownia oryginalna] objęte są ochroną danych osobowych szczególnej kategorii. Badania diagnostyczne dotykają prywatnej sfery życia. Wynik testu również stanowi informacje z zakresu danych osobowych objętych szczególną ochroną" - taka odpowiedź padła ze strony TVP. I dalej: "Informujemy, w drodze wyjątku i za zgodą Pana Jacka Kurskiego, że w dniu 14.12 nie stwierdzono żadnych przesłanek do zastosowania izolacji prezesa Jacka Kurskiego. Pan Prezes postępuje zgodnie z przepisami prawa i zasadami bezpieczeństwa epidemicznego obowiązującymi w okresie zagrożenia zarażeniem wirusem SARS-CoV-2".

19 grudnia Jacek Kurski udał się do Paryża na Eurowizję Junior. Wystąpił potem w "Gościu Wiadomości", gdzie siedział bez maseczki obok Sary James i prowadzącej program Edyty Lewandowskiej.

Oświadczenie Kurskiego

Głos zabrał w tej sprawie prezes TVP - swoje oświadczenie opublikował na Twitterze. "W związku z oszczerczą publikacją Onet.pl sugerującą, że stawiam się ponad prawem, lekceważę procedury i stwarzam zagrożenie, informuję, że 14.12.21 po przejściu infekcji SARS Cov-2, w wyniku badań i obowiązujących procedur med. uzyskałem status ozdrowieńca" - napisał.

"Diagnozę i fakty potwierdza oficjalne stanowisko Szpitala MSWiA. Onet dla oszczerczego ataku politycznego posunął się do złamania tajemnicy lekarskiej, wykradzenia tajnych danych o zdrowiu i bezmyślnej, antynaukowej interpretacji tych danych. To czyny bandyckie i kryminalne" - dodał. "W związku z oszczerstwami pozywam Onet.pl o odszkod. na cel społeczny, a w zw. z przestępstwem pko danym osob. (art. 107 ust.), bezprawnym uzyskaniem (art. 267 KK) i ujawnieniem informacji (art. 266 par. 1 KK) bezzwłocznie skieruję zawiadomienie do prokuratury" - podsumował.