Szefowa Warner Bros. Discovery Katarzyna Kieli wysłała wiadomość e-mail, w którym uspokajała pracowników firmy, do których dotarły wieść o ewentualnej sprzedaży stacji.

"Z każdej zmiany wychodziliśmy mocniejsi. Razem przeszliśmy przez ostatnie, bardzo trudne lata i niezależnie od tego, czy do zmiany właściciela dojdzie czy nie, chciałabym żebyście mieli wszyscy pewność, że zarówno ja, jak i cały polski management jesteśmy razem z Wami. I tym razem przejdziemy przez to jeszcze mocniejsi" – napisała

Pracownicy TVN czują niepewność

Reklama

Wiadomość nie uspokoiła pracowników TVN, z którymi rozmawiał portal Wirtualne Media.— Na korytarzach wszyscy plotkują. Jedni mówią o Węgrach, drudzy o konsorcjum węgiersko-czeskim. Inni mówią, że Rafał Brzoska z InPostu zbierał pieniądze i nie wiadomo czy zebrał — mówi jeden z reporterów, który chce zachować anonimowość.

Dziennikarze TVN obawiają się, że nowy właściciel może wprowadzić zmiany kadrowe i wpłynąć na linię redakcyjną.

Reklama

- Ludzie boją się przejęcia firmy przez Węgrów, czyli opcję prawicową. Może mieć to szczególnie wpływ na newsową produkcję. Miotełka kadrowa w "Faktach" i TVN24 może być gruba. Na razie Tusk zablokował tę sprzedaż, ale Amerykanie mają trochę więcej do powiedzenia jako właściciele niż premier jakiegoś państwa z daleka – twierdzi jeden z dziennikarzy, cytowany przez portal.

Nowy właściciel może zamknąć niektóre kanały, przyprowadzić swoich ludzi. Na pewno wtedy "góra" poleci cała. Potem ludzie nowego kierownictwa dotrą do każdej redakcji – dodaje.

TVN i Polsat na liście firm strategicznych

Na pogłoski dotyczące sprzedaży TVN zareagował Donald Tusk. Szef rządu wyjaśnił, że zarówno TVN, jak i Polsat zostały umieszczone w wykazie firm strategicznych, które podlegają ochronie np. przed agresywnym i niebezpiecznym, z punktu widzenia interesów państwa, przejęciem. Premier podkreślił, że "decyzja o uzupełnieniu listy oznacza, że bez zgody polskiego rządu nie będzie można przejąć, kupić firm, które są na tej strategicznej liście, firm, które podlegają ochronie".

Zaznaczył, że TVN i Polsat to nie będą pierwsze firmy prywatne objęte taką ochroną i nie jest to precedens, ponieważ w innych krajach Europy też są tego typu rozwiązania.

Będziemy podejmowali decyzję w tej kwestii w sposób transparentny, one będą także podlegały zaskarżeniom, wszystko będzie jak najbardziej przejrzyste. Ale nie odpuścimy i nie pozwolimy, aby wrogie państwa ingerowały w sposób bezczelny (...) w nasze codzienne życie, w naszą gospodarkę, czy procesy wyborcze – powiedział Tusk.