Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Sroga KRRiT. Zobacz, komu i za co wlepiła kary

31 lipca 2012, 15:38
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała, że emitowany w TVN program "Top Model. Zostań modelką" mógł mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci; dopatrzyła się też naruszenia godności uczestniczek. KRRiT nałożyła na stację 200 tys. zł kary. Skargę wniosła Elżbieta Radziszewska. Zwróciła wówczas uwagę na komentarze kierowane do uczestniczek programu przez prowadzącą oraz jurorów, które jej zdaniem deprecjonowały kompetencje intelektualne uczestniczek oraz na fakt, że dotykanie intymnych części ciała modelek, m.in. obmacywanie piersi, naruszają godność kobiet oraz stwarzają wobec nich poniżającą, upokarzającą atmosferę. Skargi kierowały też osoby prywatne, które podnosiły zarzuty dotyczące m.in. upokarzania, obrażania i poniżania uczestniczek programu oraz wywierania presji, by się rozbierały.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała, że emitowany w TVN program "Top Model. Zostań modelką" mógł mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci; dopatrzyła się też naruszenia godności uczestniczek. KRRiT nałożyła na stację 200 tys. zł kary. Skargę wniosła Elżbieta Radziszewska. Zwróciła wówczas uwagę na komentarze kierowane do uczestniczek programu przez prowadzącą oraz jurorów, które jej zdaniem deprecjonowały kompetencje intelektualne uczestniczek oraz na fakt, że dotykanie intymnych części ciała modelek, m.in. obmacywanie piersi, naruszają godność kobiet oraz stwarzają wobec nich poniżającą, upokarzającą atmosferę. Skargi kierowały też osoby prywatne, które podnosiły zarzuty dotyczące m.in. upokarzania, obrażania i poniżania uczestniczek programu oraz wywierania presji, by się rozbierały. / TVN
KRRiT ukarała właśnie Eskę Rock za niesmaczne żarty Michała Figurskiego i Kubę Wojewódzkiego. Stacja ma zapłacić 75 tys. zł. Ale lista ukaranych jest długa. W obszernych archiwach KRRiT znaleźć można skargi i "wyroki" na wszystkie główne polskie stacje. Kto dostał największą, a kto najmniejszą grzywnę? Zobacz galerię dziennik.pl.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
wojewódzki KRRiT tcn drzyzga kara
Reklama

Komentarze (50)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Widz
  2013-09-11 17:19
  KRRiT jest bardzo liberalna. Za takie zabawy publicznie gdy oglądaja te programy dzieci i nastolatki powinno sie ich całkowicie zdjąć z anteny. Niech swoje popedy zaspokajaja gdzie indziej. Napisał bym zdecydowanie ostrzej, ale mnie tez obowiązuje kultura i wypowiedzi do publiczności. W każdym razie w naszym kraju nigdy jeszcze nie doszło do takiego rozpasania jaki jest teraz i przekraczania granic moralnych w kulturze polskiej.
  0
  zgłoś
 • ada
  2013-09-11 17:19
  W jakim my kraju zyjemy. Kazdy dzieciak o każdej porze może kliknąc i ma porno jakiego chce a oni cuda wyprawiaja. Chcą pokazać że działają . skandal. ciemnogród.
  0
  zgłoś
 • widz
  2013-03-30 09:10
  Przy takim zespoleniu moga zrosnąć sie ciałami i jakie on musi przeżywać katusze.
  0
  zgłoś
 • zniesmaczony widz.
  2013-03-29 19:30
  No cóż! Widać przyszedł czas na promocję zboczeńców. Ja proponuje natychmiast zmienić całą radę KRRiT. Takimi karami jakie stosuje rada, utwierdzają tylko swoją wole na propagowanie publiczne erotyki i w dodatku namawiają do tego młodocianych. Co na to nasi etycy, pełnomocnik dzieci, i właściciele stacji które w umowie pewnie nie mają zapewnione rozbieranie przez "twórców" progamów, nieletnich dziewczynek. Kiedyś nie było żadnego filmu z naszymi młodymi groźnymi, jesli na tysiąc wypowiadanych słów nie było 80% bluźnierstw i ordynarnych wypowiedzi. Myślę, że niedługo obecni twórcy programów zafunduja nam otwarty seks na ekranie, bo to ich tylko podnieca.
  0
  zgłoś
 • pol
  2012-08-20 11:32
  Kara dla TV Trwam 10-20 razy niższa niż dla innych TV. Komentarz zbędny "demokracja" polska.
  0
  zgłoś
 • EmZet
  2012-08-08 00:06
  A kto ukarze Dworaka za : kłamstwa i korupcję, za rozdawanie publicznych pieniędzy wedlug swojego uznania?
  0
  zgłoś
 • A.
  2012-08-02 15:10
  Jak wyglądają kary TVP i o. Rydzyka - 10 tyś lub 20 tyś. A jak wyglądają kary innych stacji telewizyjnych? 300 tyś, 471 tyś, 500 tyś. Żenada.
  0
  zgłoś
 • Tom
  2012-08-01 17:40
  Nie wyzyci chlopcy, obmacywali publicznie panienki, tylko w Polsce. Wiedza ze gdzies tam sa takie konkursy i ze sex jest wszechobecny tyle ze oni nie bardzo wiedza co jest grane i robia to jak chlop ktory sie nigdy z plugiem nie rozstal.
  0
  zgłoś
 • Janusz Normalny
  2012-08-01 07:06
  Krajowa rada musi odrobić straty, które przyniosła naszemu Państwu. - Do Omen: Tych, którzy ciągle pokazują tych wieprzów, swoich ulubieńców, ja też nie lubię, delikatnie pisząc.
  0
  zgłoś
 • PO datek23% wg brał
  2012-07-31 21:17
  Jan "Szczodry" Dworak
  Preferencyjne rozkładanie na raty opłaty koncesyjnej spółkom STAVKA, Lemon Records i Eska, niezrozumiałe i wyraźnie upolitycznione traktowanie spółek ubiegających się o koncesję na nadawanie naziemne drogą cyfrową przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) - to wybrane problemy, które prezentuje najnowszy spot przeciwko dyskryminacji Telewizji Trwam.

  Film pt. „Jan ‘Szczodry’ Dworak” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i uznaniem wśród internautów. Klip w obrazowy sposób pokazuje, jak Jan Dworak, przewodniczący KRRiT, pozwala na ratalne rozdzielenie opłaty koncesyjnej podmiotom, które według wcześniejszych informacji Krajowej Rady miały doskonałą sytuację finansową i były wypłacalne. Spot zawiera rozmowę przewodniczącego Krajowej Rady z przedstawicielami Eski, STAVKI i Lemon Records, w czasie której padają prośby o rozłożenie opłaty na raty. Pomimo iż przedstawiciele wspomnianych podmiotów medialnych proszą o mniejszą liczbę rat, otrzymują ich po 114 (Stavka i Lemon Records) oraz 93 (ESKA). „ Co wy – ja kieruję się POlityką miłości – Stavka 114 rat, Lemon Records – 114 rat, ESKA – 93. Pasi?” – pyta Dworak przedstawicieli wspomnianych stacji telewizyjnych. Na co zgodnie mu odpowiadają: „Pasi, Janku. Jesteś swój człowiek”. W filmiku przypomniano także argumenty przedstawiane przez KRRiT, wedle których taki przydział koncesji leży w interesie koncesjonariuszy oraz interesie publicznym.
  Spot „Jan ‘Szczodry’ Dworak” jest kolejnym filmem sprzeciwiającym się dyskryminacji Telewizji Trwam przy odmówieniu jej miejsca na cyfrowym multipleksie. Dostępny jest on na stronie: http://youtu.be/uf5jnR_4AWo. Pełen tekst spotu dostępny na blogAID.
  0
  zgłoś
 • i tyle
  2012-07-31 20:21
  Dlaczego ci dwaj są POd ochroną? Powinni zniknąć z życia publicznego na zawsze za chamstwa jakie wyczyniają, za psucie dobrych obyczajów, szydzenie z wartościowych ludzi. Są osobnikami POniżej zera.
  0
  zgłoś
 • ludwik lat 73
  2012-07-31 18:42
  BILLEWICZ -wyrazy szacunku za odpowiedź "wiernemu słuchaczowi.." .Prawdę powiedziawszy jest to "rzucanie pereł przed wieprze" - on i tak tego nie jest w stanie zrozumieć.
  0
  zgłoś
 • ZbyszekD
  2012-07-31 18:42
  Program był satyryczny, więc kara też jest satyryczna. Puentą dowcipu jest - sroga KRRiT.
  0
  zgłoś
 • Mario
  2012-07-31 18:25
  Za promowanie gwatu i niepacenia za wykonana pracę tyko 75 tys - czas odwoac taką Radę.
  0
  zgłoś
 • luk1407
  2012-07-31 18:24
  fragment orędzi Ostrzeżenie - spisek MASOŃSKICH grup przeciwko Kościołowi --- (...)Pierwsza tajemnica tkwi w fakcie SPISKOWANIA przeciwko Bogu i wszystkim Jego dziełom, przez masońskie grupy utworzone w średniowieczu. Ich lojalność należy do złego. On, SZATAN, jest ich bogiem i są dumni z oddawania mu hołdu poprzez CZARNE MSZE. Z kolei Stolica Apostolska znajduje się pod ostrym atakiem tej grupy od 1967 roku. Powoli ZINFILTROWALI Mój Kościół, nie tylko wewnątrz WATYKANU, ale też w dalszych szeregach, w każdym kraju. Ich zamierzone skażenie Mojego Kościoła spowodowało nikczemne potworności wyrządzone niewinnym OFIARĄ. Ich miłość do pieniędzy i władzy jest niczym w porównaniu z obrzydliwym oddaniem, jakie okazują królowi kłamstwa, samemu SZATANOWI. Jest on uwielbiany w grupach otwarcie i w tajemnicy. Kapłani i inni wyświęceni słudzy, w tym biskupi i kardynałowie, sami weszli w sojusz w pewnych kręgach z tą grupą. Nikczemne czyny, w których oni uczestniczą są zbyt poważne, by je wam ukazywać, wiedzcie jednak, że oni oferują złemu składanie ludzkich OFIAR w świątyniach powstałych dla Ofiary Najświętszej Eucharystii Mszy Świętej.Ta grupa, tak ostrożna, by ukryć swoje prawdziwe działania wobec tych prawdziwych i pobożnych kapłanów, pobożnych biskupów, pobożnych kardynałów i innych wyświęconych sług, popełnia ohydne czyny. Oni nienawidzą Boga z zaciekłością, która zszokowałaby was. Moce przyznane im przez szatana powodują, że ich NIKCZEMNOŚĆ, chciwość, żądza i dewiacje seksualne są pożądane przez ich zwolenników we wszystkich krajach. Witają się prywatnymi sygnałami przeznaczonymi dla okazywania sobie wzajemnej lojalności. Jedna rzecz jest pewna. Ich nikczemne czyny dobiegną końca i, o ile nie zwrócą się do Mnie podczas OSTRZEŻENIA, będą mieli pozostawione mało czasu, zanim zostaną wrzuceni do JEZIOR OGNIA, gdzie będą cierpieć straszliwe prześladowanie przez wieczność. Wykreowali i wzniecili APOSTAZJE, która istnieje na całym świecie. Osiągnęli to przez INFILTRACJE Mojego Kościoła. Wasz ukochany Jezus Baranek Boży
  0
  zgłoś
 • Mati
  2012-07-31 18:19
  75 TYS?. smieszna kara. To jest kompromitacja Rady! Powinna pozbawic koncesji tej stacji
  0
  zgłoś
 • Omen
  2012-07-31 18:01
  Kto tych wieprzów pokazuje, tego ja nie szanuję
  0
  zgłoś
 • zuzanna
  2012-07-31 17:46
  multiplek dla trwam panowie dosc klamst i oszustw
  0
  zgłoś
 • wrrr
  2012-07-31 17:40
  A może tak ich by zgwałcić w ramach kary?
  0
  zgłoś
 • Polska absurdu
  2012-07-31 16:41
  Ukrainki za 75 tys. zł, a śp. Prezydent za darmo. Skandal!
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama