Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Sroga KRRiT. Zobacz, komu i za co wlepiła kary

31 lipca 2012, 15:38
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała, że emitowany w TVN program "Top Model. Zostań modelką" mógł mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci; dopatrzyła się też naruszenia godności uczestniczek. KRRiT nałożyła na stację 200 tys. zł kary. Skargę wniosła Elżbieta Radziszewska. Zwróciła wówczas uwagę na komentarze kierowane do uczestniczek programu przez prowadzącą oraz jurorów, które jej zdaniem deprecjonowały kompetencje intelektualne uczestniczek oraz na fakt, że dotykanie intymnych części ciała modelek, m.in. obmacywanie piersi, naruszają godność kobiet oraz stwarzają wobec nich poniżającą, upokarzającą atmosferę. Skargi kierowały też osoby prywatne, które podnosiły zarzuty dotyczące m.in. upokarzania, obrażania i poniżania uczestniczek programu oraz wywierania presji, by się rozbierały.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała, że emitowany w TVN program "Top Model. Zostań modelką" mógł mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci; dopatrzyła się też naruszenia godności uczestniczek. KRRiT nałożyła na stację 200 tys. zł kary. Skargę wniosła Elżbieta Radziszewska. Zwróciła wówczas uwagę na komentarze kierowane do uczestniczek programu przez prowadzącą oraz jurorów, które jej zdaniem deprecjonowały kompetencje intelektualne uczestniczek oraz na fakt, że dotykanie intymnych części ciała modelek, m.in. obmacywanie piersi, naruszają godność kobiet oraz stwarzają wobec nich poniżającą, upokarzającą atmosferę. Skargi kierowały też osoby prywatne, które podnosiły zarzuty dotyczące m.in. upokarzania, obrażania i poniżania uczestniczek programu oraz wywierania presji, by się rozbierały. / TVN
KRRiT ukarała właśnie Eskę Rock za niesmaczne żarty Michała Figurskiego i Kubę Wojewódzkiego. Stacja ma zapłacić 75 tys. zł. Ale lista ukaranych jest długa. W obszernych archiwach KRRiT znaleźć można skargi i "wyroki" na wszystkie główne polskie stacje. Kto dostał największą, a kto najmniejszą grzywnę? Zobacz galerię dziennik.pl.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
wojewódzki KRRiT tcn drzyzga kara

Powiązane

Reklama

Komentarze(50)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • śmiech na sali
  2012-07-13 18:03:34
  200tys dla TVN?
  hohoho, niesamowite
  0
 • autorytet
  2012-07-14 08:11:20
  Co na to kobiece altorytety! sroda i szczuka .Nie sa juz obronczyniami polskich kobiet ? Zapomnialam ALTORYTETY wola milczec .,te altorytety ...
  0
 • dupek
  2012-07-14 08:52:20
  Coś mi się widzi, że te panienki są gotowe na wszystko byle tylko zrobić karierę.
  0
 • super
  2012-07-14 09:46:41
  wpisz ~ Fakirzy w indyjskim Mam talent;! Jurorzy w szoku!
  0
 • olo
  2012-07-14 10:11:39
  A co robią w TVP te przeklęte i znienawidzone Lis-y, dlaczego nie wylecieli oboje z TVP na zbity pysk ,jak zobaczyłem wczoraj w TVP tą paskudę to natychmiast wyłczyłem telewizor bo nie mogę patrzeć na te zakazane gęby Lisów
  0
 • Julia
  2012-07-13 20:35:15
  NIK potwierdza zarzuty TV TRWAM wobec Dworaka

  Sytuacja finansowa podmiotów, które otrzymały od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) koncesję na nadawanie drogą naziemną, była niekorzystna a decyzje o rozłożeniu na raty były niegospodarne i niecelowe – potwierdziła w raporcie Najwyższa Izba Kontroli (NIK). Wcześniej zastrzeżenia te zgłaszała Fundacja Lux Veritatis, nadawca Telewizji Trwam, której nie przyznano miejsca na cyfrowym multipleksie.

  - NIK potwierdziła to co mówiła Fundacja w swoich zarzutach do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, że sytuacja finansowa przynajmniej trzech podmiotów, które otrzymały koncesję na MUX-1 była bardzo zła. Te podmioty nie istnieją gospodarczo, nie posiadają ani potencjału ani majątku. I nie były wstanie zapłacić opłaty koncesyjnej – powiedziała w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowa Fundacji Lux Veritatis.

  Krajowa Rada była świadoma złej kondycji finansowej tych podmiotów. KRRiT z uwagi na ich złą sytuację finansową musiała rozłożyć na 10 lat, czyli na ponad 100 rat. To oznacza, że Krajowa Rada dokonała manipulacji i nadużycia mówiąc o tym, że wybrała firmy najlepsze, posiadające zdolność finansową, które są zdolne udźwignąć nadawanie na MUX 1 – dodała Kochanowicz. Niezdolność finansowa była głównym zarzutem przeciwko Telewizji Trwam, powtarzanym przez Jana Dworka, przewodniczącego KRRiT i przedstawicieli tego konstytucyjnego organu.

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) poprzez rozkładanie na raty opłat koncesyjnych na nadawanie programów radiowych i telewizyjnych dopuściła się niecelowego i niegospodarnego działania ze względu na odraczanie poboru dochodów budżetowych wskutek rozkładania na raty opłat koncesyjnych – wynika z raportu Najwyższej izby Kontroli (NIK). Wcześniej na ten sam problem zwracała uwagę Fundacja Lux Veritatis, której Rada nie przyznała miejsca na cyfrowym multipleksie.

  NIK w corocznej kontroli zbadała jedynie kwestię finansów Krajowej Rady. Wcześniej zarówno przedstawiciele Fundacji jak i posłowie Prawa i Sprawiedliwości (PiS) i Solidarnej Polski (SP) wnioskowali o pełną kontrolę w KRRiT, dotyczącą procesu przyznawania koncesji na nadawanie drogą naziemną. - Gdyby Najwyższa Izba skontrolowała cały proces koncesyjny to tych nieprawidłowości znalazłaby o wiele więcej. Niestety na to nie wyrazili zgody posłowie Platformy Obywatelskiej (PO), Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL), Ruchu Palikota i Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD). Ta nieformalna koalicja rządząca zdawała sobie sprawę z tego, że zarzuty przez nas stawiane są zasadne – dodała dyrektor Kochanowicz.

  Z raportu NIK wynika, że w swoich działaniach KRRiT żadnego problemu nie widzi, co więcej za nieuzasadnione uważa zastrzeżenia, dotyczące niegospodarności i niecelowości opłat ratalnych.

  Zdaniem Witolda Grabosia, zastępcy przewodniczącego KRRiT, „należności z tytułu opłat prolongacyjnych za decyzje o udzieleniu lub zmianie koncesji radiowych i telewizyjnych wynosiły 13.135,9 tys. zł i powodowały wzrost dochodów budżetowych w tej wysokości”. KRRiT po raz kolejny twierdzi, że na przydział poszczególnym podmiotom miejsca na cyfrowym multipleksie duży wpływ miał interes publiczny, który – zdaniem Rady – polega na poszerzeniu wśród nadawców telewizyjnych oferty programowej. Ten czynnik był także brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o rozłożeniu opłat za decyzje rozszerzenia koncesji o możliwość umieszczenia programów w sygnale MUX-1.

  W raporcie wyraźnie odnotowano, że KRRiT świadoma była problemów rynku medialnego w Polsce, co stanowi potencjalną groźbę niewypłacalności nadawców.
  0
 • wer
  2012-07-13 14:02:19
  Podpisywaly umowwy czy nie wiedzialy co je czeka ale zawsze znajdzie sie menda niezadowolona i narobi balganu ta osoba wg siebie ocenia co wolno co nie moze to robic w domu a nie tam gdzie nima pojecia wiec morda w kubel.
  0
 • Nieklikam
  2012-07-13 14:56:14
  Mało się staracie klikalność spadnie. Powiniście rozdzielić. Na jednym slajdzie kto dostał karę, na osobnym za co. Byłoby osiemnaście slajdów do kliknięcia dla idiotów a nie dziewięć. Szef poleci po premii jak nic,
  0
 • DONNA
  2012-07-13 14:59:05
  Waliński i Kiszka mają teraz problem!
  W obronie programu Top Model powinny stanąć posłanki Roberta Biedroń i Anna Grodzka - po akceptacji Janusza z Biłgoraja.
  Ekspertyzę prawną, dowodzącą bezsensowności decyzji KRRiT, należy zlecić Kolorowemu Ryszardowi K.
  Z pełnym poparciem dla programu winni wystąpić Wojewódzki & Figurski...
  0
 • autor
  2012-07-13 15:54:12
  kar się nie "wlepia" durne pismaki nawet języka nie znacie?
  0
 • cyc
  2012-07-13 15:51:20
  I co się dziwić że młodzież ma spaczony gust i kał zamiast rozumu !!!
  0
 • Nie damy wam i co nam zrobicie =kolesiostwo
  2012-07-13 16:45:40
  Ale ile kary POwinien zaplacic zaklamany
  KRRiT - toz te koncesje przydzielono NIESPRAWIEDLIWIE !
  i wszyscy wiedza , ze to SCIEMA !
  .
  0
 • miki
  2012-07-13 17:18:10
  gdyby on tak sprawdził moje cycki bo sama nie wiem czy są prawdziwe
  0
 • tw
  2012-07-13 17:42:48
  Ciekawe jaką karę nałożą na KRRiT? Mam nadzieję że odpowiednią do łajdactw.
  0
 • Tom
  2012-07-13 18:33:38
  Top Model - Banda nie wyzytych zboczencow!!! To byla oceny bydla a nie top model, obmacywanie gruczolu mlecznego, ogladniu kanalu rodnego itd. Zboczency, warto sprawdzic jakie strony internetowe najczesciej ogladaja
  0
 • towarzysz z PO
  2012-07-13 18:25:40
  Polska jest krajem na poziomie Białorusi.Dyktatura KRRiT - łamia konstytucje,za przyzwolenie Komorowskiego i Tuska,ale za byle przewinienie karza srogo a szczególnie tel,TRWAM.
  0
 • hahahaha
  2012-07-13 18:28:39
  panienki oczywiscie byly wstepnie walone przed wypuszczeniem na wizje.. oops chcialem powiedziec.. lansowane!
  0
 • zosienka
  2012-07-13 20:20:57
  A TVN jakoś się nie chwali.
  0
 • obserwator PO
  2012-07-14 00:21:06
  dworaku komoruskiego przestaj robic z nas idiotow nie jestes Bogiem,wczesniej lub pozniej odpowiesz za lamanie prawa twoja pycha cie zgubi ,rydzyk piernie to takie wielkie przestepstwo ,ze podnosza sie glosy ,aby go ukrzyzowac, a jak adas z GW narobi nam na glowe to spotyka nas wielki zaszczyt ,to jest sprawiedliwosc PO- ich slubusow
  0
 • pffffff
  2012-07-14 01:14:59
  Matoły z TVNu. Druga sprawa - te dziewczyny z top model to pustaki z prowincji, które sobie pozwalają na takie zachowanie i tyle.
  0
 • To sie nazywa - ZAPRZANSTWO ! ! !
  2012-07-14 20:17:47
  Re ~ ~BILLEWICZ ~~~ Sluszne stwierdzenie - tez tak uwazam
  ~ POZDRAWIAM ,
  nie moge zrozumiec NASZYCH RODAKOW ,ktorzy opluwja wszystko co prawe , oraz tych bezsensownych wpisow - moze oni sami nie maja POjecia co sie dzieje w Kraju !
  albo POprostu pisze DYZURNY swoje nakazane dyrdymaly
  na 'czyjes ' POlecenie - co jest najbardziej prawdoPOdobne -NIESTETY !!! .
  .
  0
 • karla
  2012-07-31 16:07:13
  chamstwo, bezinteresowne chamstwo
  0
 • ydek
  2012-07-31 16:01:27
  tych dwóch buraków powinni wywalić na ryjce dożywotnio!
  0
 • Wojtek
  2012-07-31 16:40:16
  To nie stacja ale Figurski i Powiatowy powinni zaplacic po 75 tys kazdy i to by ich nauczylo rozumu. A tak bedzie jak bylo
  0
 • Dzięgiel
  2012-07-31 16:32:39
  żydostwo ciągle ujada
  0
 • x.y.z.
  2012-07-31 16:29:43
  niech zrobią pajace skecz o blond pustaku z TVP Figurskiej !!!
  0
 • ronik
  2012-07-31 16:30:15
  Tusk i media dobrze wykonali pierwszą część zadań im postawionych i przekonali Polaków, że ich największym wrogiem jest Jarosław Kaczyński.
  Teraz już będzie znacznie łatwiej przekonać Polaków, że ich największymi przyjaciółmi są Władimir Putin i Angela Merkel ….. A Polacy poznają jak było naprawdę dopiero wtedy, gdy im obcy but przygniecie kark do ziemi…. Ale za to jak WTEDY będą bohatersko walczyć o niepodległość !!!
  0
 • Jan
  2012-07-31 16:32:17
  Powinni ukarać ich dożywotnim zakazem "pracy" w środkach masowego przekazu. Mieli super pracę - nie potrafili uszanować - to na ulicę z nimi.
  0
 • Polska absurdu
  2012-07-31 16:41:26
  Ukrainki za 75 tys. zł, a śp. Prezydent za darmo. Skandal!
  0
 • zuzanna
  2012-07-31 17:46:49
  multiplek dla trwam panowie dosc klamst i oszustw
  0
 • wrrr
  2012-07-31 17:40:21
  A może tak ich by zgwałcić w ramach kary?
  0
 • Omen
  2012-07-31 18:01:47
  Kto tych wieprzów pokazuje, tego ja nie szanuję
  0
 • luk1407
  2012-07-31 18:24:13
  fragment orędzi Ostrzeżenie - spisek MASOŃSKICH grup przeciwko Kościołowi --- (...)Pierwsza tajemnica tkwi w fakcie SPISKOWANIA przeciwko Bogu i wszystkim Jego dziełom, przez masońskie grupy utworzone w średniowieczu. Ich lojalność należy do złego. On, SZATAN, jest ich bogiem i są dumni z oddawania mu hołdu poprzez CZARNE MSZE. Z kolei Stolica Apostolska znajduje się pod ostrym atakiem tej grupy od 1967 roku. Powoli ZINFILTROWALI Mój Kościół, nie tylko wewnątrz WATYKANU, ale też w dalszych szeregach, w każdym kraju. Ich zamierzone skażenie Mojego Kościoła spowodowało nikczemne potworności wyrządzone niewinnym OFIARĄ. Ich miłość do pieniędzy i władzy jest niczym w porównaniu z obrzydliwym oddaniem, jakie okazują królowi kłamstwa, samemu SZATANOWI. Jest on uwielbiany w grupach otwarcie i w tajemnicy. Kapłani i inni wyświęceni słudzy, w tym biskupi i kardynałowie, sami weszli w sojusz w pewnych kręgach z tą grupą. Nikczemne czyny, w których oni uczestniczą są zbyt poważne, by je wam ukazywać, wiedzcie jednak, że oni oferują złemu składanie ludzkich OFIAR w świątyniach powstałych dla Ofiary Najświętszej Eucharystii Mszy Świętej.Ta grupa, tak ostrożna, by ukryć swoje prawdziwe działania wobec tych prawdziwych i pobożnych kapłanów, pobożnych biskupów, pobożnych kardynałów i innych wyświęconych sług, popełnia ohydne czyny. Oni nienawidzą Boga z zaciekłością, która zszokowałaby was. Moce przyznane im przez szatana powodują, że ich NIKCZEMNOŚĆ, chciwość, żądza i dewiacje seksualne są pożądane przez ich zwolenników we wszystkich krajach. Witają się prywatnymi sygnałami przeznaczonymi dla okazywania sobie wzajemnej lojalności. Jedna rzecz jest pewna. Ich nikczemne czyny dobiegną końca i, o ile nie zwrócą się do Mnie podczas OSTRZEŻENIA, będą mieli pozostawione mało czasu, zanim zostaną wrzuceni do JEZIOR OGNIA, gdzie będą cierpieć straszliwe prześladowanie przez wieczność. Wykreowali i wzniecili APOSTAZJE, która istnieje na całym świecie. Osiągnęli to przez INFILTRACJE Mojego Kościoła. Wasz ukochany Jezus Baranek Boży
  0
 • Mati
  2012-07-31 18:19:45
  75 TYS?. smieszna kara. To jest kompromitacja Rady! Powinna pozbawic koncesji tej stacji
  0
 • Mario
  2012-07-31 18:25:06
  Za promowanie gwatu i niepacenia za wykonana pracę tyko 75 tys - czas odwoac taką Radę.
  0
 • ZbyszekD
  2012-07-31 18:42:32
  Program był satyryczny, więc kara też jest satyryczna. Puentą dowcipu jest - sroga KRRiT.
  0
 • ludwik lat 73
  2012-07-31 18:42:41
  BILLEWICZ -wyrazy szacunku za odpowiedź "wiernemu słuchaczowi.." .Prawdę powiedziawszy jest to "rzucanie pereł przed wieprze" - on i tak tego nie jest w stanie zrozumieć.
  0
 • i tyle
  2012-07-31 20:21:25
  Dlaczego ci dwaj są POd ochroną? Powinni zniknąć z życia publicznego na zawsze za chamstwa jakie wyczyniają, za psucie dobrych obyczajów, szydzenie z wartościowych ludzi. Są osobnikami POniżej zera.
  0
 • PO datek23% wg brał
  2012-07-31 21:17:59
  Jan "Szczodry" Dworak
  Preferencyjne rozkładanie na raty opłaty koncesyjnej spółkom STAVKA, Lemon Records i Eska, niezrozumiałe i wyraźnie upolitycznione traktowanie spółek ubiegających się o koncesję na nadawanie naziemne drogą cyfrową przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) - to wybrane problemy, które prezentuje najnowszy spot przeciwko dyskryminacji Telewizji Trwam.

  Film pt. „Jan ‘Szczodry’ Dworak” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i uznaniem wśród internautów. Klip w obrazowy sposób pokazuje, jak Jan Dworak, przewodniczący KRRiT, pozwala na ratalne rozdzielenie opłaty koncesyjnej podmiotom, które według wcześniejszych informacji Krajowej Rady miały doskonałą sytuację finansową i były wypłacalne. Spot zawiera rozmowę przewodniczącego Krajowej Rady z przedstawicielami Eski, STAVKI i Lemon Records, w czasie której padają prośby o rozłożenie opłaty na raty. Pomimo iż przedstawiciele wspomnianych podmiotów medialnych proszą o mniejszą liczbę rat, otrzymują ich po 114 (Stavka i Lemon Records) oraz 93 (ESKA). „ Co wy – ja kieruję się POlityką miłości – Stavka 114 rat, Lemon Records – 114 rat, ESKA – 93. Pasi?” – pyta Dworak przedstawicieli wspomnianych stacji telewizyjnych. Na co zgodnie mu odpowiadają: „Pasi, Janku. Jesteś swój człowiek”. W filmiku przypomniano także argumenty przedstawiane przez KRRiT, wedle których taki przydział koncesji leży w interesie koncesjonariuszy oraz interesie publicznym.
  Spot „Jan ‘Szczodry’ Dworak” jest kolejnym filmem sprzeciwiającym się dyskryminacji Telewizji Trwam przy odmówieniu jej miejsca na cyfrowym multipleksie. Dostępny jest on na stronie: http://youtu.be/uf5jnR_4AWo. Pełen tekst spotu dostępny na blogAID.
  0
 • Janusz Normalny
  2012-08-01 07:06:32
  Krajowa rada musi odrobić straty, które przyniosła naszemu Państwu. - Do Omen: Tych, którzy ciągle pokazują tych wieprzów, swoich ulubieńców, ja też nie lubię, delikatnie pisząc.
  0
 • s
  2012-07-14 07:39:00
  te zydowskie ekscesy wyprawiane przez żydowskie stacje to celowe działania do destrukcji mlodzierzy polskiej
  0
 • Tom
  2012-08-01 17:40:26
  Nie wyzyci chlopcy, obmacywali publicznie panienki, tylko w Polsce. Wiedza ze gdzies tam sa takie konkursy i ze sex jest wszechobecny tyle ze oni nie bardzo wiedza co jest grane i robia to jak chlop ktory sie nigdy z plugiem nie rozstal.
  0
 • A.
  2012-08-02 15:10:31
  Jak wyglądają kary TVP i o. Rydzyka - 10 tyś lub 20 tyś. A jak wyglądają kary innych stacji telewizyjnych? 300 tyś, 471 tyś, 500 tyś. Żenada.
  0
 • EmZet
  2012-08-08 00:06:31
  A kto ukarze Dworaka za : kłamstwa i korupcję, za rozdawanie publicznych pieniędzy wedlug swojego uznania?
  0
 • pol
  2012-08-20 11:32:09
  Kara dla TV Trwam 10-20 razy niższa niż dla innych TV. Komentarz zbędny "demokracja" polska.
  0
 • widz
  2013-03-30 09:10:17
  Przy takim zespoleniu moga zrosnąć sie ciałami i jakie on musi przeżywać katusze.
  0
 • zniesmaczony widz.
  2013-03-29 19:30:31
  No cóż! Widać przyszedł czas na promocję zboczeńców. Ja proponuje natychmiast zmienić całą radę KRRiT. Takimi karami jakie stosuje rada, utwierdzają tylko swoją wole na propagowanie publiczne erotyki i w dodatku namawiają do tego młodocianych. Co na to nasi etycy, pełnomocnik dzieci, i właściciele stacji które w umowie pewnie nie mają zapewnione rozbieranie przez "twórców" progamów, nieletnich dziewczynek. Kiedyś nie było żadnego filmu z naszymi młodymi groźnymi, jesli na tysiąc wypowiadanych słów nie było 80% bluźnierstw i ordynarnych wypowiedzi. Myślę, że niedługo obecni twórcy programów zafunduja nam otwarty seks na ekranie, bo to ich tylko podnieca.
  0
 • ada
  2013-09-11 17:19:52
  W jakim my kraju zyjemy. Kazdy dzieciak o każdej porze może kliknąc i ma porno jakiego chce a oni cuda wyprawiaja. Chcą pokazać że działają . skandal. ciemnogród.
  0
 • Widz
  2013-09-11 17:19:56
  KRRiT jest bardzo liberalna. Za takie zabawy publicznie gdy oglądaja te programy dzieci i nastolatki powinno sie ich całkowicie zdjąć z anteny. Niech swoje popedy zaspokajaja gdzie indziej. Napisał bym zdecydowanie ostrzej, ale mnie tez obowiązuje kultura i wypowiedzi do publiczności. W każdym razie w naszym kraju nigdy jeszcze nie doszło do takiego rozpasania jaki jest teraz i przekraczania granic moralnych w kulturze polskiej.
  0
 • romank
  2012-07-14 02:54:04
  tylko dlaczego kary daja malolatom ,takim jak kubus wojewodzkii.przeciez to ich maskotka
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama